Klacht: philips tv net 1 jaar uit de garantie

fitcorner op 21 november 2017 over Philips in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Philips
Categorie Electronica Merken
Status Open
Datum 21 november 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

ik heb drie jaar geleden 2 tv’s gekocht van philips
de eerste ging kapot 1 maand nadat de garantie verliep, dit is keurig en netjes opgelost door ce repair (het heeft wel lang geduurt).
wat mijn grote vrees was is echter uitgekomen we zijn nu 1 jaar verder en jahoor de andere tv heeft dezelfde problemen 1 jaar nadat de garantie verlopen is. zwart beeld maar het rode standby lampje brand wel
ik krijg nu de offerte van ce repair kosten 179 euro en 139.84 die moet ik zelf betalen philips betaald maar 40 euro volgens mij moeten de bedragen omgedraaid worden !!!
terwijl ik twijfel aan de offerte want ik denk dat er nog kosten bij zullen komen dat ce repair niet de correcte diagnose heeft kunnen stellen

Gewenste Oplossing:

ik ben tevreden als philips 50 tot 75 % van de kosten dekt

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Philips

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Philips nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM