Mijn Klacht:
Philips service center heeft het ingezonden armatuur onderzocht en heeft geconcludeerd dat er een probleem met de dimmer bestond. Het armatuur zou daarom omgeruild worden.
Helaas is dat armatuur niet meer voorradig en kan niet meer besteld worden. Daarom wordt voorgesteld een alternatief uit te zoeken voor de originele prijs van het Attract armatuur plus 20% en verwijst mij naar de productcatalogus.
De originele (advies)prijs van de Attract was altijd aangegeven als € 298,95. Philips heeft mij vanwege de overlast (ik heb nu wel verschillende gaten in mijn plafond, etc.) en het niet in staat zijn een reparatie uit te voeren of een ander exemplaar te leveren, een coulance van 20 % voorgehouden. Dat geeft dan € 358,74. Het alternatief dat ik heb uitgekozen staat vermeld voor € 319,-.
Het bedrag dat vermeld staat op het aankoopbewijs van de retailer, dat ik met de lamp had meegestuurd om te refereren naar de garantievoorwaarden, is € 80,90. Met de coulance van 20% komt Philips uit op een bedrag van € 97,08.
Philips Lighing gaat niet mee met het argument dat zij door het niet kunnen terugleveren van een gerepareerd of vervangend element gehouden zijn een vergelijkbare hanglamp uit haar eigen catalogus te bieden. Zij heeft überhaupt niets te maken met de verkoopprijs van de retailer. Al had deze mij de lamp gratis geleverd, dan nog gelden de Europese garantievoorwaarden van het product!
Mijn opvatting is dat in deze kwestie de garantievoorwaarden en de adviesprijzen als genoemd in de productcatalogus leidend zijn.
Gewenste Oplossing:
Op uitnodiging van Philips Lighting heb ik een vergelijkbaar alternatief uitgezocht: https:www.philips.nlc-p409714816myliving-hanglamp met de adviesprijs van € 319,-.
Het is niet realistisch een andere hanglamp uit de catalogus te kiezen en al helemaal niet voor een maximale adviesprijs van € 97,- , die men mij nu voor houdt.
Derhalve ben ik pas tevreden met bovengenoemd alternatief.
Tenslotte merk ik hierbij op, dat de communicatie over deze case reeds loopt vanaf 10 februari en ik dus zonder lamp zit, maar wél met twee gaten in het plafond. Enig inlevingsvermogen bij het door mij aangeschreven management ontbreekt en reacties komen pas na herhaaldelijk aandringen bij de service medewerkers. Deze hebben geen mandaat te antwoorden en worden kennelijk aan hun lot overgelaten. Zelf kunnen zij ook vrijwel niet doordringen tot de beslissers. Onbegrijpelijk voor zo'n groot concern als Philips Lighting en hoe klein kan je zijn!


