Klacht: Drijvertjes/ vlottertjes niet los te bestellen????

Davito op 22 augustus 2017 over Philips in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Philips
Categorie Electronica Merken
Status In behandeling
Datum 22 augustus 2017

Een consument heeft problemen met de vlottertjes van zijn twee Senseo koffiezetters, waarbij de magneetjes roesten en het drijfkamertje volloopt met water. Hij zoekt naar een oplossing in de vorm van een nieuw vlottertje, maar kan deze niet los bestellen en vindt alleen complete waterreservoirs beschikbaar. De consument vraagt zich af waar hij een los vlottertje kan vinden, aangezien hij vermoedt dat meer mensen met dit probleem te maken hebben.

Mijn Klacht:

Ik heb 2 Senseo koffiezetters (quadrante en twist) in bezit en van beide is het vlottertje met magneetje het aan het begeven- het magneetje roest en het drijfkamertje loopt vol met water.
Hierdoor zakt het het vlottertje naar beneden en wordt het signaal gegeven dat er onvoldoede water in het waterreservoir zit.
Oplossing:
een nieuw vlottertje. (winkelwaarde ca. € 2,50?)

Echter er is geen los vlotterje te vinden alleen een compleet waterreservoir.

Dit is dus bij beide apparaten het geval het zou mij verbazen als ik de enige ben met dit probleem.

waar kan ik een los vlotterte vinden?

Gewenste Oplossing:

Ik wil ergens een los vlottertje kunnen bestellen voor beide apparaten.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Philips

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Philips nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Philips in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM