Klacht: personeel die een misbruik maakt van macht!

IkbenR op 07 januari 2021 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 7 januari 2021
Reactie van het bedrijf:

Beste IkbenR, Wat jammer om te lezen dat je deze ervaring hebt gehad met één van onze medewerkers. Het dragen van een mondkapje is verplicht in onze bussen en treinen. Uitgebreid eten is daarom momenteel niet de bedoeling. De medewerker...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 7 januari 2021

Een reiziger in de trein van Zutphen naar Apeldoorn op 7 januari ervoer een onaangename interactie met een jonge conducteur. De conducteur eiste dat de reiziger zijn mondkapje opdeed en niet uitgebreid at, ondanks dat de reiziger meende dat dit niet expliciet verboden was. De reiziger voelde zich onterecht behandeld en beschreef de houding van de conducteur als een misbruik van macht.

Mijn Klacht:

Ik was net wat aan het eten in de trein. De trein op 7 jan van zutphen (18.06) richting Apeldoorn. En een jonge conducteur mrt donker haar vertelt me dat ik m’n mondkapje moet opdoen en dat ik niet uitgebreid mag eten. Ik zei dat er toch overal gewoon wordt aangegeven dat ik weldegelijk mag eten in de trein. En er staat nergens precies wat, hoe lang en hoeveel wel en niet mag. Dus ik mag in principe gewoin een klein maaltijdje eten. Hij zei: oh laat mij maar zien dan waar je dat ziet staan. (alsof het niet gewoon een regel is dat het mag en alsof ik het verzin!) Hij liet me niet eens even mijn eten opeten en ging dreigen met een bon.

Dit is gewoon een gigantische machtstrip, z’n hele houding en toon lieten dat ook meteen zien. Gewoin z’n frustratie aan het uiten op klanten. Echt schandalig. Arriva heeft het personeel wel wat beter op te voeden!

Gewenste Oplossing:

Als die conducteur een berisping krijgt en verteld wordt dat hij dit niet kan maken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 07 januari 2021 om 19:13 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste IkbenR,

Wat jammer om te lezen dat je deze ervaring hebt gehad met één van onze medewerkers.
Het dragen van een mondkapje is verplicht in onze bussen en treinen. Uitgebreid eten is daarom momenteel niet de bedoeling. De medewerker heeft u daarom terecht hierop aangesproken. We adviseren onze reizigers zoveel mogelijk voor of na het reizen te eten en drinken en dit niet in de bussen en treinen te doen. We hopen dat je hiervoor begrip hebt en het advies opvolgt voor een volgende keer.

Mocht je nu of in de toekomst nog vragen hebben over deze melding of een ander voorval, dan adviseer ik je om contact met ons op te nemen via onze Twitterpagina onder @Arriva_NL of via onze Facebookaccount Arriva Nederland.

Met vriendelijke groet,
Jill
Arriva Klantenservice Medewerker

IkbenR

Heeft op 07 januari 2021 om 20:12 geantwoord

Het klopt nog steeds niet. Er staat nergens officieel aangegeven wanneer eten te uitgebreid is en wanneer het wel kan. Als arriva er een probleem van maakt dat mensen eten, moet er ook maar meer duidelijkheid geboden wat allemaal wel en wat niet gegeten kan worden. Zonder die helderheid is een reiziger overgeleverd aan de willekeur van het personeel die desnoods z'n macht gaat zitten misbruiken.

Bericht van

5 jaren geleden - Beste IkbenR, Kun je je niet voorstellen dat vanwege Corona nu alles anders is? Het is helaas onmogelijk om dit voor ons in alle bussen en treinen nu tijdelijk aan te passen. Altijd geldt altijd al dat eten in onze bussen en treinen in principe niet is toegestaan. Hier https://bit.ly/3pWYPSd vind je de reisregels en voorwaarden waar dit ook staat aangegeven. Het gaat dan voornamelijk om eten en drinken waarbij de kans op morsen of stank aanwezig is. Vandaar dat de medewerker jou hierop heeft aangesproken. Jammer dat je hiervoor geen begrip hebt. Met vriendelijke groet, Jill Arriva Klantenservice Medewerker

Alle klachten die gemeld zijn door IkbenR
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten