Klacht: Loop over verificatie via telefoonnummer

Titus Rivas op 16 november 2020 over Paypal in de categorie Betalingsdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Paypal
Categorie Betalingsdiensten
Status Open
Datum 16 november 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik wilde een betaling doen via Paypal maar kom mijn account niet in. Het wachtwoord klopt, maar er is nu een extra beveiliging ingesteld (volgens mij echt overbodig) via een opgegeven telefoonnummer. Alleen heeft men een nummer van mij geregistreerd dat ik allang niet meer heb. De PayPal-chatbot blijkt erg suf en kan me niet verder helpen. Als ik mijn telefoonummer wil aanpassen moet ik eerst inloggen, compleet met verificatie op het… oude nummer! Ik heb net uit armoede het telefoonnummer van de klantenservice, maar daarbij blijkt er niemand aanwezig. Het is om gek van te worden. Je zit gevangen in een vicieuze cirkel. Hoe dan ook ga ik op zoek naar een alternatief voor PayPal.

Gewenste Oplossing:

Wanneer er een mogelijkheid wordt verzonnen waarmee je je telefoonnummer kunt aanpassen zonder het oude, verlopen telefoonnummer te hoeven gebruiken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Paypal

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Paypal nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Titus Rivas
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM