Klacht: Opzegging

Regina84 op 03 april 2018 over Parship in de categorie Datingsites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Parship has resolved this complaint
Klacht opgelost op 4 april 2018
Reactie van het bedrijf:

Geachte Regina84, Graag ga ik in op uw klacht. Wij bieden premium-lidmaatschappen aan van 6,12 of 24 maanden. Wij hebben contact met u opgenomen via de klantenservice van Parship en wachten op uw reactie. Natuurlijk kunnen wij het herroepingsrecht toepassen...

Klanttevredenheid: 5.0/10 ★★★☆☆
Bedrijf Parship
Categorie Datingsites
Status Opgelost
Datum 3 april 2018

Regina van Esch heeft een klacht ingediend over haar abonnement bij Parship, dat ze per ongeluk voor een jaar heeft afgesloten. Ondanks dat ze binnen de 14 dagen bedenktijd zit, wordt ze geconfronteerd met een opzegvergoeding van € 64,50, wat ze niet accepteert. Ze vraagt om hulp bij het beëindigen van haar abonnement zonder extra kosten.

Mijn Klacht:

Beste,

Bij deze wil ik een klacht indienen over de website parship in de opwelling heb ik mezelf hierbij aangemeld op de datum van 01-04-2018. Ik heb hierbij mezelf per ongeluk aangemeld voor een jaar abonnement met 14 dagen herroeping. Nu krijg ik het bericht terug dat als ik het abonnement voor de tijd van een jaar wil stop zetten ik de kosten dien te betalen van een bedrag van € 64.50 terwijl ik nog in de 14 dagen van bedenktijd zit zoals het ook in het contract staat van parship.

vanuit sprekend ben ik het hier totaal niet mee eens en ben ook niet van plan om de kosten hiervoor te betalen. Ik heb nu voor de eerste maand een bedrag betaald van € 14.95 deze ben ik bereid zo laten.
Zou u mij hierin kunnen bijstaan of helpen.

Met vriendelijke groet,
Regina van Esch

Gewenste Oplossing:

Als de de kosten van herroepen binnen 14 dagen niet in rekening gebracht worden.

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Parship

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Parship in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Parship een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Parship

Heeft op 04 april 2018 om 10:01 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte Regina84,

Graag ga ik in op uw klacht.
Wij bieden premium-lidmaatschappen aan van 6,12 of 24 maanden.
Wij hebben contact met u opgenomen via de klantenservice van Parship en wachten op uw reactie. Natuurlijk kunnen wij het herroepingsrecht toepassen zoals contractueel overeengekomen. Ik zie uit naar uw antwoord.

Met vriendelijke groeten,
Nico Teeuwen
Parship WebCare

Regina84

Heeft op 04 april 2018 om 11:06 geantwoord

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Met de herroepingskosten ben ik het eens maar dan ook nog eens nu voor de kosten van het abonnement erbij in rekening brengen. Terwijl ik pas 4 dagen lid ben, ben ik het totaal niet mee eens

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM