Klacht: opzeggen lidmaatschap

Daan2014 op 18 november 2014 over ANWB in de categorie Pechhulpdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf ANWB
Categorie Pechhulpdiensten
Status Open
Datum 18 november 2014

Een klant van de ANWB uit zijn onvrede over de verhoging van de lidmaatschapskosten van 80 naar 95 euro, wat hem ertoe bracht zijn lidmaatschap op te zeggen. Ondanks meerdere pogingen om contact op te nemen met de klantenservice op 15 november, kon hij niet door de drukte heen komen en voelt hij zich nu vastzitten aan het lidmaatschap tot 2016. De klantenservice bood geen oplossing en reageerde slechts met medeleven.

Mijn Klacht:

Verandering van pakketten van 80 naar 95 euro.
Ik wilde dit niet en mijn lidmaatschap opzeggen.
Op zaterdag 15/11 heb ik gebeld om10.03 uur.
Ik kwam niet door de drukte heen en werd mij geadviseerd om op een ander moment te bellen. Vandaag 18 /11 ben ik te laat en loopt mijn lidmaatschap tot 2016!
De klantenservice komt niet verder dan; vervelend voor U!
Belachelijke situatie dus. Wanneer op zaterdag 15/11 er inderdaad klantenservice werd verleend zat ik niet tot 2016 vast aan de ANWB

Gewenste Oplossing:

Ik wil graag dat mijn lidmaatschap op 31/12/2014 stopt. Dus geen nieuw jaar voor 95 euro waar ik niet om gevraagd heb.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over ANWB

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over ANWB nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM