Klacht: ongewenste automatic renewal

knivo op 12 maart 2015 over Norton in de categorie Software

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 18 maart 2015
Reactie van het bedrijf:

Na telefoon en email conversatie is er een oplossing gevonden, tot volle tevredenheid van mevrouw Ovink.

Bedrijf Norton
Categorie Software
Status Opgelost
Datum 12 maart 2015

Een 94-jarige man ontving een e-mail over de automatische vernieuwing van zijn Norton-product, dat hij niet wilde en vermoedelijk per ongeluk had aangeschaft. Hij was in de war met een andere virusscanner en had nooit om een automatische vernieuwing gevraagd. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Mijn vader van 94 kreeg een mail bericht dat zijn norton product automatisch is vernieuwd. Hij wil dit programma echter niet, heeft het waarschijnlijk ooit per ongeluk aangeschaft (hij heeft ook norman virusscanner en was daar waarschijnlijk mee in de war). Om een automatische vernieuwing heeft hij nooit gevraagd.

Hieronder een deel van de mail die hij kreeg:
Your credit card listed below was automatically charged EUR 39.99 on March 08, 2015 for another year of protection.
MY NORTON BILLING INFORMATION
Transaction Number : AP1141222648
Name: jan ovink
xxxxxxxxxx (creditcard nr)
Subscription Amount : EUR 33.05
Netherlands Tax (21%) : EUR 6.94
Total Amount : EUR 39.99
Product serial number : TTCKQYMQ89CR

Gewenste Oplossing:

Deze automatische betaling ongedaan maken, en het bedrag van 8 maart terugstorten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Norton in behandeling genomen

Bericht van Norton

11 jaren geleden - Uit uw bericht begrijp ik dat u een aantal vragen heeft betreffend uw Norton account en uw abonnement. Met betrekking tot de automatische verlengingsservice, deze wordt als optie aangeboden bij aankoop van een Norton abonnement via onze online winkel. Het abonnement wordt dan automatisch verlengd tegen de gangbare abonnementsprijs (plus belasting), zodat u dat zelf niet meer hoeft te doen. Norton stuurt ook een bevestigingsmail voordat een abonnement gaat verlopen, en ook voordat een betaling wordt gedaan, om te waarschuwen dat deze zal worden verlengd. U kunt de verlengingsservice van Norton op elk gewenst moment controleren door in te loggen op uw Norton account https://manage.norton.com/ met het email adres wat u opgegeven heeft toen u het product heeft geactiveerd. Mocht u nog vragen hebben dan kunt u ons hiervoor van maandag t/m vrijdag bereiken van 9.00 tot 20.00 uur, op ons telefoonnummer: 020 5040 539. Ook kunt u met ons chatten op https://nl.norton.com/support/cs/contact_cs.jsp?pvid= Buiten onze kantooruren bieden wij Engelstalige chat en forum ondersteuning aan. Forum: htps://www.community.norton.com Chat: https://nl.norton.com/support/cs/contact_cs.jsp?pvid= Hartelijke groeten, namens Norton by Symantec.

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - De automatische renewal is stopgezet, en het geld is teruggestort, prima resultaat!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Norton een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Norton

Heeft op 18 maart 2015 om 16:49 geantwoord

Geboden Oplossing:

Na telefoon en email conversatie is er een oplossing gevonden, tot volle tevredenheid van mevrouw Ovink.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Norton beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM