Klacht: Pc defect binnen 22 dagen na aankoop, retourrecht binnen 30 dagen bij defect

Dousi@twitter op 05 september 2014 over Mycom in de categorie Internetshops - Computers en accessoires

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
āœ… Klacht opgelost op 5 september 2014
Reactie van het bedrijf:

Beste Dousi@twitter, Omdat deze klacht 2 maal is geplaatst zullen wij deze afsluiten en met de andere verder gaan. Met vriendelijke groet, Team Active Care - MyCom

Bedrijf Mycom
Status Opgelost
Datum 5 september 2014

Een klant heeft een laptop gekocht via de veilingsite van Mycom, maar deze vertoonde na 22 dagen een defect. Mycom accepteerde de retour niet omdat het product via de veilingsite was aangeschaft, en de klant werd doorverwezen naar HP voor reparatie. De klant is bezorgd over het verlies van het retourrecht en het gebrek aan vertrouwen in zowel het product als Mycom.

Mijn Klacht:

Laptop gekocht op veilingsite mycom. Na 22 dagen defect doordat de laptop en voeding niets meer doet. Winkel accepteerd defect toestel niet. Omdat het op hun mycom veilingsite is gekocht. Contact met veilingsite klacht besproken en ik moest contact opnemen met HP. Contact opgenomen met HP na vele malen doorverbonden te zijn.
Moet product op laten halen en ter reparatie aanbieden dit duurt ongeveer 14 dagen.

Na die 14 dagen ben ik dus mijn retourrecht kwijt zoals op de site van mycom staat vermeld. En heb geen vertrouwen meer in product en zeker niet in mycom vanwege continu doorverbinden en geen reparatiemogelijkheden in de winkel. Dus bij deze wil ik me op retourrecht beroepen. Dhr van de veilingsite meld dat ik alleen kan retourneren binnen 14 dagen. Ondanks dat 30 dagen vermeld staat op de site

Gewenste Oplossing:

Retour nemen in winkel en aankoopbedrag terug

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Mycom in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Mycom een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Mycom

Heeft op 05 september 2014 om 15:14 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Dousi@twitter,

Omdat deze klacht 2 maal is geplaatst zullen wij deze afsluiten en met de andere verder gaan.

Met vriendelijke groet,

Team Active Care - MyCom

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM