Klacht: Klacht over slechte service en onterechte behandeling

klager8dc436d4 op 19 juni 2026 over Mega Bike Rotterdam in de categorie Fietsenwinkel

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Fietsenwinkel
Status Open
Datum 19 juni 2026

Een klant van Mega Bike Rotterdam heeft een elektrische fiets gekocht die sinds maart voor reparatie staat. De klant ervaart een gebrek aan duidelijke communicatie over de status van de reparatie en meldt onbeschoft gedrag tijdens telefonische contactmomenten, wat leidt tot teleurstelling over de geboden service.

Mijn Klacht:

Ik heb in maart een elektrische fiets gekocht bij Mega Bike Rotterdam. Sindsdien staat de fiets daar voor reparatie en krijg ik geen duidelijke informatie over de status. Wanneer ik probeer te bellen voor updates, word ik onbeschoft behandeld en krijg ik een grote bek. Dit is onacceptabel en ik ben erg teleurgesteld in de service.

Gewenste Oplossing:

Ik wil graag mijn geld terug voor de elektrische fiets.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

17 uur geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Mega Bike Rotterdam
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

17 uur geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Mega Bike Rotterdam

Reactie van de melder van de klacht klager8dc436d4

17 uur geleden - Leuke fietsen voor weinig geld maar als er wat aan mankeert ben je het ook 2 maanden kwijt

Alle klachten die gemeld zijn door klager8dc436d4
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM