Klacht: defect surround set

raymoendo25 op 16 april 2016 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf MediaMarkt
Status Open
Datum 16 april 2016

Een klant van MediaMarkt heeft 1,5 jaar geleden een surround set aangeschaft, die na enige tijd defect raakte. Na een lange wachttijd ontving de klant een vervangend exemplaar, dat inmiddels ook niet meer functioneert, waardoor het kijken van tv zonder geluid niet mogelijk is. De klant heeft contact opgenomen met het juridisch loket, dat aangaf dat twee weken een redelijk termijn is voor vervanging, gezien de dringende situatie.

Mijn Klacht:

Ik heb 1,5 jaar geleden een surround set gekocht.
Deze is toen kapot gegaan en heb ik weken moeten wachten voor er iets gebeurde.
Uit eindelijk een klacht geschreven hier op de website.
En toen kreeg ik op eens een nieuwe.

Jammer genoeg is deze nieuwe nu ook kapot.
Ik heb dit set toen gekocht omdat de boxen van mijn tv kapot zijn dus ik kan nu geen tv kijken met geluid dit hindert mij erg.

Ook heb ik contact gehad met juridisch loket deze wees mij er op dat 2 weken een reëel termijn is.
afhankelijk hoe vaak en dringend het set gebruikt word.
En aangezien mijn tv geen geluid heeft is dit dringend en vaak.

Gewenste Oplossing:

Ik ben mijn vertrouwen in dit set kwijt.
Ook omdat ik een nieuwe heb gekregen en deze vervolgens dezelfde fouten heeft als die ervoor en nog wat extra dinge kapot zijn.
Ik wil mij eigenlijk van de koop laten ontbinden.
En een nieuw set uit zoeken ik leg liever nog wat geld bij en koop bij de media markt een goed set dan dat ik weer hetzelfde set nieuw of gemaakt terug krijg omdat dit vertrouwen in dit product weg is.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM