Klacht: Onterecht behandeld, slechte klanten service, slecht te bereiken, onproffesioneel

iMr Mike op 17 november 2013 over Marktplaats in de categorie Websites - Advertenties

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 17 november 2013

Na meer dan vijf jaar gebruik van Marktplaats is de klager geblokkeerd vanwege beschuldigingen van oplichting, waar hij zelf niets van begrijpt en geen bewijs van heeft ontvangen. Ondanks herhaaldelijk contact met zowel Marktplaats als de politie, ervaart hij een gebrek aan respons en voelt hij zich onterecht behandeld door de klantenservice.

Mijn Klacht:

Hallo,

Ik ben naar ruim 5 jaar + geblokkeerd, omdat ik mensen opgelicht zou hebben in januari/februari. Ik heb nog NOOIT wat van een politie gehoord, we zijn nu inmiddels half november en er is nog niks gebeurd. Ze blijven me beschuldigen, ik heb al contact gezocht met de politie, er is niks aan de hand tegen me. Ik heb nog nooit mensen opgelicht. Ik wil mijn verhaal uitleggen, ze negeren me gewoon of ze sturen zo’n standaard mailtje zoals altijd.

Gewenste Oplossing:

Als ze mij bewijs kunnen tonen, maar dat is er niet. Omdat ik het ook niet gedaan heb, 5 jaar gebruik gemaakt van Marktplaats zonder enig gezeur en ineens dit. De huidige mening over Marktplaats hieronder is nog teveel ze hebben zo'n professionele site. Maar zo'n waardeloze, zieke, onervaren vooral ook onprofessionele klantenservice.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Marktplaats

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Marktplaats nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM