Klacht: Geen afstandbediening bij ledboom

ricola044 op 28 oktober 2014 over Marktplaats in de categorie Websites - Advertenties

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 28 oktober 2014

Een klant heeft een ledboom in multicolor besteld via Marktplaats, maar ontving geen afstandsbediening, ondanks dat dit op de website vermeld stond. Na contact met de verkoper, Vidaxl, werd aangegeven dat het een fout op de website betrof. De klant ontdekte later een vergelijkbaar product bij Bol.com, maar dit was ook zonder afstandsbediening beschikbaar.

Mijn Klacht:

Op marktplaats kwam een leuke aanbieding in oktober van een ledboom in wit, blauw of multicolor. Bij de witte en blauwe zat geen afstandbediening, bij de multicolor wel, omdat deze op 8 standen kon knipperen. Ik heb de multicolor besteld. Helaas geen afstandbediening erbij. De firma vidaxl gebeld op nr. 088-1117555 Waar ik te horen kreeg dat dit een fout op de website was. Die stond er dan wel 3 x op. De multicolor was € 5,00 duurder, waarna er opdracht is gegeven dit op mijn rekeningnr. Te storten. Wit en blauw kostte € 29,95 multicolor € 34,95 en € 5,95 verzendkosten. Hierna toch op zoek gegaan. Bij bol exact dezelfde voor dezelfde prijs gevonden met afstandbediening. S’ avonds weer gekeken en toen was t bij bol zonder afstandsbediening. Vreemd. Weer gekeken op de aanbieding bij marktplaats. Multicolor uitverkocht. Ze hebben na aandringen toegestemd met terugstorting van € 5, 00 maar de boom kan nu maar op 1 stand staan met irritant knipperlicht.
Bestelling #3110448329 vidaXL [#2507780]

Gewenste Oplossing:

Ik zal pas tevreden zijn met een afstandbediening, want die hoort er wel degelijk bij. Terugsturen is geen optie, want ik heb de verpakking niet meer en wil gewoon een werkende afstandbediening. Indien jullie daar voor kunnen zorgen kunnen ze de € 5,00 ook houden of stort ik t terug als t al gestort is, want daar heb ik dan geen recht op.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Marktplaats

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Marktplaats nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM