Klacht: Advertenties worden telkens verwijderd

lindershuureengraver op 19 april 2017 over Marktplaats in de categorie Websites - Advertenties

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 19 april 2017

Een gebruiker van Marktplaats ervaart problemen met het herhaaldelijk verwijderen van zijn advertenties, ondanks dat hij zijn account na een blokkade weer heeft vrijgegeven en correct adverteert. Hij vraagt zich af waarom zijn advertenties, die voldoen aan de richtlijnen, worden verwijderd, terwijl andere vergelijkbare advertenties wel blijven staan. Daarnaast vindt hij het onterecht dat het bellen naar de klantenservice via een duur 0900-nummer moet gebeuren.

Mijn Klacht:

Pas geleden hebben we verkeerd geadverteerd op marktplaats en is ons account geblokkeerd. Fout van ons zelf. (website in de foto gezet). Nadat het account weer was vrij gegeven hebben we netjes geadverteerd zoals het hoort. Met website vermelding erbij (betaald) De advertenties die we hadden geplaatst worden er weer net zo hard vanaf gehaald, waarom? het hoort bij diensten en vakman zeggen ze. Waarom mogen anderen daar (verhuren van tuingereedschap) wel hun advertentie op zetten en wij niet? Als ik de categorie zoek kom ik hier ook op uit dus waarom een ander wel en wij niet? Naar hun bellen kost heel veel geld want het is een 0900 nummer.

Gewenste Oplossing:

Als onze advertentie blijft staan met of zonder betaalde website vermelding. Als het maar blijft staan en niet iedere keer wordt verwijderd.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Marktplaats

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Marktplaats nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM