Mijn Klacht:
Beste Markplaatsgebruikers,
Marktplaats ontmoedigt het gebruik van haar eigen platform.
Door invoering van het nieuwe advertentiebeleid is Marktplaats oninteressant geworden voor veelplaatsers (lees: zakelijke aanbieders), maar tevens voor de ‘gewone’ particulier.
Voortaan wordt per account namelijk slechts de 1e advertentie bovenin de resultatenlijst getoond, ALLE verdere advertenties die met dat zelfde account worden geplaatst verdwijnen achter de resultaten van die dag, m.a.w.; achter alle 1e advertenties die dezelfde dag door andere adverteerders zijn geplaatst in die rubriek.
Vooralsnog zou je kunnen zeggen dat dit een eerlijke verdeling is. Ieders 1e advertentie komt bovenaan, elke volgende komt een paar pagina’s verder.
Maar wat nu te doen wanneer je advertentie na enkele dagen zóver gezakt is dat niemand deze nog zal zien? Want welke gebruiker klikt meer dan 50 – 100 pagina’s door wanneer hij/zij ergens naar op zoek is ?
En nu komt het:
Indien je de geplaatste advertentie wilt herhalen, (omdat deze na enkele dagen dus al tientallen pagina’s gezakt is), en je doet dit vóór het einde van de eigenlijke adverteerperiode, dus d.w.z. de advertentie kopieert, de oude verwijdert en dezelfde advertentie opnieuw plaatst, komt deze NIET opnieuw bovenin de resultatenlijst, maar verdwijnt geheel achter in de rubriek. Marktplaats schijnt te ‘onthouden’ dat je met dit account eerder een advertentie hebt geplaatst, dus laat automatisch al hetgeen je opnieuw plaatst (lees: herhaalt) met dit account direct geheel achterin de rubriek verdwijnen.
Echter ook particulier gebruikers hebben dikwijls méér dan 1 product aan te bieden. Maar ook voor hen geldt: slechts de 1e advertentie van ’n account komt bovenin de rubriek, alle volgende advertenties verdwijnen ahterin de dagresultaten en bij herhaling (vóór het einde van de adverteerperiode) verdwijnt alles geheel achterin de rubriek
Dat betekend dat je dus tientallen accounts aan moet maken, (Hotmail / live / gmail / etc.), om vervolgens per account 1 advertentie te plaatsen en deze te laten staan tot het einde van de initieel door Marktplaats aangegeven adverteerperiode. Want omhoogplaatsen gaat niet, bij herhaling verdwijnt de advertentie direct achterin de rubriek, op het strafbankje dus.
Dat je advertentie na slechts enkele dagen zover naar onderen is gezakt dat toch niemand deze meer ziet blijkt Marktplaats niet te interesseren en snapt daarmee zelf niet dat ze met dit nieuwe beleid een situatie heeft doen ontstaan waar Marktplaats niet voor bedoeld is.
Het perfecte ontmoedigingsbeleid om te adverteren op Marktplaats dus.
Ze kunnen beter een grote banner op de startpagina plaatsen met de tekst: ADVERTEER NIET OP MARKTPLAATS. En als je dat dan tóch doet, maken we het zodanig oninteressant en gebruikers-onvriendelijk voor je, dat je het snel zult opgeven.
Erg jammer, wat een desillusie is dit zeg. Als markplaats hierin persisteert is het ten dode opgeschreven, want wie ziet er nu nog heil in adverteren wanneer je na enkele dagen dusdanig gezakt bent dat gebruikers je advertentie toch niet zien staan en wanneer je deze omhoog wilt plaatsen de advertentie onderin de resultatenlijst op het strafbankje komt.
Over, done, klaar, RIP.
Gewenste Oplossing:
Marktplaats doet er verstandig aan terug te gaan naar de situatie waarbij al je advertenties bovenin de zoekresultaten worden getoond
Tevens moet het mogelijk zijn advertenties te herhalen en weer bovenin de resultaten te plaatsen, bijvoorbeeld wanneer de advertentie verder is gezakt dan bijvoorbeeld pagina 30, waardoor in ieder geval niet iedere adverteerder dagelijks zijn/haar advertentie kan herhalen en er automatisch al een eerlijkere verdeling ontstaat.

