Klacht: Problemen met wachtwoord resetten

klager40677ac5 op 13 juli 2026 over Marktplaats in de categorie Websites - Advertenties

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 13 juli 2026

Een 80-jarige gebruiker ondervindt problemen met het resetten van zijn wachtwoord op Marktplaats. Ondanks meerdere pogingen en het wachten van twee dagen, blijft de link voor het instellen van een nieuw wachtwoord doorgestreept. Contact met de klantenservice leverde geen oplossing op, en de gebruiker vindt geen directe contactmogelijkheden op de help-pagina.

Mijn Klacht:

Ik ben 80 jaar en kan al dagen mijn wachtwoord niet resetten. De link “Nieuw wachtwoord instellen” staat doorgestreept. Ondanks meerdere pogingen en twee dagen wachten, lukt het niet om mijn wachtwoord te resetten. Op de help-pagina vind ik geen contactmogelijkheid. Ik heb contact opgenomen met Marktplaats, maar zij konden niets voor me bereiken en gaven het advies om hen te mailen.

Gewenste Oplossing:

Ik verzoek om hulp bij het resetten van mijn wachtwoord, zodat ik weer toegang krijg tot mijn account.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

21 uur geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Marktplaats
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

21 uur geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Marktplaats

Reactie van de melder van de klacht klager40677ac5

20 uur geleden - niet klantvriendelijk en onbehoorlijk dat ik niet meer kan inloggen

Reactie van de melder van de klacht klager40677ac5

20 uur geleden - ik hoop dat u mij wel kan helpen

Alle klachten die gemeld zijn door klager40677ac5
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM