Klacht: Aanmaningen over retour gezonden producten

Mariaan op 07 april 2017 over Luxstyle.nl in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 7 april 2017

Een klant van Luxstyle.nl heeft producten retour gezonden, maar ontvangt herhaaldelijk aanmaningen waarbij de kosten met 10 euro per aanmaning worden verhoogd. Ondanks betaling om van de aanmaningen af te komen, lukt het de klant niet om contact te krijgen met de klantenservice, wat leidt tot frustratie en een negatieve ervaring met het bedrijf.

Mijn Klacht:

De door mij ontvangen producten van Luxstyle heb ik retour gezonden. Ze blijven echter aanmanen en verhogen bij elke aanmaning de prijs met 10 euro. Om van de aanmaningen af te komen heb ik toch maar betaald, vervolgens probeer ik in contact te komen met een zogenaamde ‘klantenservice’. Kansloos! Wat een amateuren. Mijn advies: snel weg bij deze advertenties, je hebt eigenlijk geen idee wat het kost, het is troep en als je het retour stuurt blijven ze je achtervolgen.

Oplichters dus

Gewenste Oplossing:

Mijn geld retour!

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Luxstyle.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Luxstyle.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten