Klacht: Step besteld, nooit ontvangen.

Ellentv. op 17 mei 2021 over Lidl in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 17 mei 2021
Reactie van het bedrijf:

Bedankt voor je melding. Wij hebben je melding onder referentie 59892472 met urgentie doorgestuurd naar de afdeling Logistiek. Zij zullen per mail contact opnemen voor de verdere afhandeling van je melding. Zij zullen zorg dragen voor een passende oplossing. Onze...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Lidl
Categorie Supermarkten
Status Opgelost
Datum 17 mei 2021

Een klant heeft 12 dagen geleden een step besteld bij Lidl, maar deze nooit ontvangen. Na contact met de klantenservice werd aangegeven dat de zaak naar de verkoopafdeling is doorgestuurd, wat tot 10 dagen kan duren. De klant heeft geen trackinginformatie kunnen vinden, en het pakket lijkt niet aangemeld te zijn bij DHL.

Mijn Klacht:

12 dagen geleden heb ik een streep besteld, maar echter nooit ontvangen. Na contact te hebben opgenomen met de klantenservice werd me verteld dat het doorgestuurd wordt naar de verkoopafdeling. Dit kan 10 dagen duren.
Er wordt aangegeven dat hij verzonden is, maar niet aangemeld bij DHL. Op 5 mei heb ik een crivit step besteld. Deze heb ik inmiddels nog niet ontvangen. Ook de track and trace code geeft aan dat hij nog niet te volgen is. Het bestelnummer is 3350385073.

Gewenste Oplossing:

Ik wil de step uiterlijk 20 mei ontvangen i.v.m. de verjaardag waarvoor we hem besteld hebben. Bewust op tijd, maar dat het zo lang zou duren hadden we niet verwacht.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Lidl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Lidl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Lidl

Heeft op 17 mei 2021 om 17:32 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Ellentv.

Heeft op 21 mei 2021 om 20:19 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Ik heb nog steeds niets gehoord en ik heb nog geen step ontvangen, ondanks dat deze weer gewoon aangeboden wordt in de webshop.

Alle klachten die gemeld zijn door Ellentv.
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer