Klacht: Besteling niet ontvangen

Maged Rawass op 12 maart 2019 over Lesara in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Lesara
Status Open
Datum 12 maart 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Elke dag reclame van lesara dat veel dingen zijn afgepreisd heb ik een bestelling gedaan omdat ik vertrouw deze online bedrijf. Twee dagen later wil ik mijn bestelling volgen komt een bericht dat de site even buiten gebruik en ze zijn bezig met de fout te behandelen, toevallig komt achteraan dat het bedrijf falliet is. Puur leugenaar. Daarom wil ik mijn geld terug of mijn bestelling, misschien voor sommige is een kleine bedrag maar voor mij is toch mijn geld en vooral ik werk hard om geld te verdienen.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als mijn bestelling of mijngeld terugkrijg en onze klachten serieus nemen

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Lesara

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Lesara nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten