Klacht: Hoezo, 2e halve prijs… Nee, dus…

Anne-Marie Hofman op 05 augustus 2022 over Kruidvat in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Kruidvat
Categorie Drogisterijen
Status Open
Datum 5 augustus 2022

Een klant van Kruidvat klaagt over een misleidende aanbieding voor pleisters. Ondanks het bordje dat aangeeft dat het tweede artikel de halve prijs is, moest de klant de volle prijs betalen voor een hechtpleister, omdat de verkoper deze niet als pleister beschouwde. De klant vraagt zich af waarom het product dan tussen de pleisters en bij het aanbiedingsbordje is geplaatst.

Mijn Klacht:

Koop zojuist 2 verschillende typen en soorten pleister waar een bij een bordje hangt dat vermeldt dat het 2e artikel de halve prijs is en dat alle merken en alle combinaties mogelijk zijn. Moet toch 2x volledige prijs afrekenen want volgens verkoper is hechtpleister, geen pleister…..OK wat is het dan wel en waarom hangt het dan tussen pleisters en bij het aanbiedingsbordje????

Gewenste Oplossing:

Als ik m'n korting en een excuus krijg of een uitleg over waarom je hechtpleister geen pleister is...

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kruidvat

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kruidvat nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Anne-Marie Hofman
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM