Klacht: Erg geïrriteerd personeel

francis3 op 07 januari 2021 over Kruidvat in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Kruidvat
Categorie Drogisterijen
Status Open
Datum 7 januari 2021

Een klant van Kruidvat in Almere Buiten ervaart onvriendelijk en geïrriteerd personeel, vooral van een vrouwelijke manager en een medewerkster met kort krullend donker haar. Bij het gebruik van de kassa's zonder zelfscan ontvangt de klant negatieve reacties en snauwende antwoorden, wat leidt tot een onaangename winkelervaring. Ook andere klanten lijken soortgelijke onprofessionele omgang te ervaren.

Mijn Klacht:

Kruidvat Almere Buiten.De laatste tijden erg onvriendelijk en zeer geïrriteerd vast personeel. Als je NIET de zelfscan kan of wil gebruiken wil je hun blik of antwoordt niet meemaken. En als ik er iets van zeg krijg je een snauw en reageren ze nog erger. De vrouwelijke manager en een vrouwelijke medewerkster met kort krullend donker haar. Om Deze personeelsleden loop je het liefst met een boog omheen. Sorry. Ook bij andere mensen aan de kassa zijn ze enorm onprofessioneel bezig.

Gewenste Oplossing:

Als je vriendelijk ontvangen wordt en je welkom voelt.
Nu ga ik steeds vaker liever naar de Etos. Erg fijn en vriendelijk personeel

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kruidvat

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kruidvat nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door francis3
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM