Klacht: Kpn Mobiel alles in 1 niet opzegbaar na wijziging zenderpakket

JeroenUtrecht op 14 mei 2017 over KPN Mobiel in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf KPN Mobiel
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 14 mei 2017

Een klant van KPN Mobiel ervaart problemen met het opzeggen van zijn mobiele abonnement na een wijziging in het zenderpakket. Hij had een alles-in-1 pakket afgesloten met kortingen, maar na het verwijderen van een belangrijke zender wil hij overstappen naar een andere provider. De klant is teleurgesteld dat hij vastzit aan een tweejarig contract dat pas over een jaar opzegbaar is, wat hij als oneerlijk beschouwt.

Mijn Klacht:

Dag,

Beetje jammer, jaar geleden KPN alles compleet met mobiel abonnement afgesloten met alles in 1 voordeel 5 euro korting en 10 euro korting op het abonnement dus kwam mijn mobiele abonnement maar op 7.50 euro p maand met de korting en inclusief verdubbelaar dus dan 300 minuten en 1 gigabite voor 7,50 euro mobiel abonement, dat is exclusief 62,50 euro alles in 1 pakket,nu hebben ze de televisiezenders veranderd en e-entertainment uit het pakket gehaald en die zender kijkt mijn vrouw veel, dus wil ik nu kpn opzeggen en naar een andere provider verhuizen die wil e-entertainment in het pakket heeft zitten, en tot mijn verbazing zit ik nu vast aan een 2 jarig mobiel contract die pas opzegbaar is over een jaar en ik raak straks alle voordelen kwijt, oneerlijke praktijken vind ik dit, ik ga weg omdat er een zender weg gehaald is die bij ons veel gekeken word, en dan nog niet gesproken over de draadloze verbinders van 90 euro, die kan ik straks ook niet meer gebruiken als ik naar een andere provider ga, hierover gebeld en ja meneer u zit vast aan het contract van uw mobiel en ik raak de verdubbelaar kwijt en 15 euro p maand alles compleet korting, voor mij waardeloze service van kpn, dat je zo je geld wil verdienen.
Voor de duidelijkheid betaal ik straks 22,50 euro en ik heb 150 minuten en 500 gb internet, nu met korting heb ik 300 minuten ivm de verdubbelaar en 1 gigh internet voor 7,50 euro p maand, dus betaal straks 15 euro p maand meer en de helft minder minuten en de helft internet jammer dit.
Alles in 1 pakket voordeel is pluspakket gratis twv 10 euro , 5 euro korting op mobiel abonement en dan nog 2,50 korting op iets, en dan de verdubbelaar, al deze voordelen raak ik straks kwijt, ik betaal straks 22.50 euro voor een mobiel abonnement met 500 gigh internet, iets waarvoor ik niet heb getekend in het begin.

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn abonnement kan opzeggen en de 90 euro terug krijg van de draadloze verbinders, ik kies er niet voor om weg te gaan, door dat kpn veranderd van zenders gaan wij weg omdat er veel gekeken word bij ons naar dat kanaal.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over KPN Mobiel

Reactie van de melder van de klacht

8 jaren geleden - Als er een onderdeel van pakket aangepast word zoals de voorkeur van je partner kun je het contract op basis van deze aanpassing opzeggen. Vaste TV thuis en mobiel is normaal 2 producten maar een alles in 1 pakket is het alles of niets. Als er iets minder word of duurder word kun je gewoon op die basis het lopende contract kunt ontbinden en elders iets nemen. Omdat KPN tussentijds het pakket aanpaste is het contractbreuk van het totale pakket en daar valt jou mobiel ook onder. Alleen mobiel afnemen met minder korting hoeft dus niet. Ga ontbinden wegens aanpassing geleverde diensten. Als zij het niet meer aanbieden op grond van die aanpassing in uw nadeel ONTBINDEN!

Reactie van de melder van de klacht

8 jaren geleden - Er is sprake van één overeenkomst, waarmee de afname van KPN alles compleet en een mobiel abonnement is afgesloten. De telecommunicatiewet geeft aan dat je recht hebt om de overeenkomst kosteloos te beëindigen, indien er is afgesproken dat KPN een wijziging mag doorvoeren en hierop een beroep wordt gedaan door KPN (art. 7.2 Tw). Een dergelijke aanpassingen wordt evident doorgevoerd en dus kun je (naar de letter van de wet) de overeenkomst ontbinden. Dat wordt niet anders deze overeenkomst bestaat twee onderdelen. Partijen moeten zich redelijk gedragen naar elkaar toe. Het is mogelijk om een overeenkomst gedeeltelijk te ontbinden. Maar of van die mogelijkheid gebruik moet worden gemaakt, hangt af van de omstandigheden. In dit geval ben ik van mening dat KPN niet van kan verlangen dat de klant gebruik maakt van de mogelijk tot gedeeltelijk ontbinding. Immers, verhoudingsgewijs moet er meer worden betaald voor het mobiele abonnement. Het is niet alsof KPN aanbied om de korting naar ratio te blijven toepassen. Bovendien, zou iedere andere uitkomst in strijd met het principe van de vrije wil, zonder welke overeenkomsten niet tot stand komen. Er is eenvoudig geen JA gezet tegen het mobiele abonnement tegen een hogere prijs.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over KPN Mobiel nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie