Klacht: bestelling wordt niet geleverd

xavkoopt op 06 juli 2019 over Koopjedeal.nl in de categorie Deal-Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Deal-Sites
Status Open
Datum 6 juli 2019

Een klant heeft op 27 juni 2019 een bestelling geplaatst bij Koopjedeal.nl, maar heeft sindsdien geen informatie ontvangen over de levering. De klant heeft een klacht ingediend en vraagt om duidelijkheid over de status van de bestelling, die bestaat uit opzetborstels voor Oral-B en Philips.

Mijn Klacht:

Ik heb op 27 juni een bestelling geplaatst bij koopjedeal en daar niks meer op gehoord. Nu blijkt dat ze in de problemen zitten. Ik heb al een klacht mail gestuurd dat ik graag wil weten wat er nu met mijn bestelling gebeurt.

bestelnummer:
BESTELLING 203428893 (geplaatst op 27 juni 2019 15:11:22 CEST)
MEGA-PACK (32 stuks) Opzetborstels voor Oral-BBraun of Philips
Flexisoft voor Oral-BBraun (32-pack)

Subtotaal € 29,98
Verzending en afhandeling € 5,95
Eindtotaal (incl. BTW)€ 34,43

Gewenste Oplossing:

Kunt u mij helpen om deze bestelling af te ronden door:
ofwel: alsnog uit te leveren
ofwel: het geld zsm terugstorten.

met vriendelijke groeten,
Xaviera

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM