Klacht: Nep reis naar Milaan

Loesgrinwis op 14 oktober 2017 over Kickoff Holland in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 14 oktober 2017

Na herhaaldelijk contact met Kickoff Holland over onterecht afgeschreven bedragen, ontving de klager uiteindelijk een nep reis naar Milaan in plaats van de verwachte prijs. Ondanks meerdere belletjes en beloften over een oplossing, bleef het terugbetalen van de €135 uit.

Mijn Klacht:

Na dat er 3 keer achter elkaar € 45 van mijn rekening is geschreven, ben ik gaan bellen met Kick-of omdat ik nog niets gehoord had of ik iets had gewonnen.
Na ongeveer 6 keer bellen, zou ik binnen een week per post mijn prijs krijgen.
Echter na een week weer niets gehoord te hebben,
weer bellen, werd mijn verteld dat het fout gegaan was bij de post en zou een mail krijgen. Niets gehoord, weer bellen en toen kreeg ik de nep reis naar Milaan. Ik gebeld en eiste mijn €135 retour te krijgen.

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn € 135 terug krijg

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kickoff Holland

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kickoff Holland nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM