Klacht: Misleiding en dreigen van incassobureau

Katarzyna.Z op 13 oktober 2017 over Kickoff Holland in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 13 oktober 2017

Een klant van Kickoff Holland heeft een klacht ingediend over misleiding en dreigen door een incassobureau. Na een telefonische benadering op 7 juni, waarin de klant aangaf geen geld afgeschreven te willen krijgen zonder de voorwaarden te hebben gelezen, werd beloofd dat informatie per mail en post zou worden verstuurd. Deze informatie ontbrak echter, waarna op 3 juli 45 euro van de rekening werd afgeschreven, wat leidde tot een terugboeking en blokkering van de bankrekening.

Mijn Klacht:

Op 7.06 ben ik telefonisch (onbekend nummer, kan niet terugbellen) benaderd door Kick Off Holland voor deelname (deelnamecode 248943 verstuurd per sms, ). In dit gesprek heb ik meerdere keren gezegd dat ik niet wil dat het geld van mijn bankrekening wordt afschreven voordat ik alles goed kan doorlezen ( voorwaarden, annulering..). Ik werd verzekerd dat ik alle info per mail en per post zal ontvangen zodat ik alles goed kan doorlezen en beslissen of ik wil er deelnemen. Dat ging dus niet meer.
Ik kreeg helemaal niks noch per mail noch per post zodoende kreeg ik geen kans om mij af te melden.
Op 3.07 werd het bedrag van 45 euro van mijn banknummer afgeschreven. Ik heb gelijk terugboeking geregeld en die banknr geblokkeerd. Sinsdien heb ik niets meer van gehoord. Tot vandag. Ik wordt door een incassobureau gebeld dat er een bedrag van een ruim 120 euro open staat en ik heb gezegd dat ik ga dit niet betalen. Maar ze maken best moeilijk.

Gewenste Oplossing:

Als mij deelname geannuleerd is en mijn schuld kwijtgescholden.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kickoff Holland

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kickoff Holland nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM