Klacht: ik wens niet gestalkt te worden door dyson met z’n win actie

Johan gerrit Betten op 26 april 2022 over Bol.com in de categorie Online Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Bol.com
Categorie Online Warenhuizen
Status Open
Datum 26 april 2022

Een klant van Bol.com uit zijn frustratie over de herhaalde promotionele e-mails van Dyson, waarin gevraagd wordt om deel te nemen aan een winactie. Hij beschouwt deze communicatie als opdringerig en is teleurgesteld dat Bol.com hieraan meewerkt. Bovendien ervaart hij problemen bij het afmelden voor de e-mails, wat zijn overweging om in de toekomst niet meer bij Bol.com te kopen versterkt.

Mijn Klacht:

net iets gekocht bij bol.com en ja hoor voor de zoveelste maal word ik gestalkt door dyson met z’n beantwoord de vragen en je wint een zuiger,eerst 50 vragen beantwoorden telefoontikken en dan nog een memorie spelletje spelen zeker .
maar 1 op de honderd duizend wint een zuiger ,mensen leegzuigen noem ik dat.
snap ook niet dat bol.com zijn naam daar voor leent en als ik wil afmelden voor die iritantte mail zitten we in vegas en is het niet mogelijk omdat mijn mailadres niet klopt.
ik overweeg echt om niet meer bij bol.com te kopen alleen hierom en ik denk dat er velen zijn betaal liever iets meer dan me hieraan te ergeren.
vriendelijke groet j.g.betten

Gewenste Oplossing:

stop met die onzin ik denk dat iedereen zich hier aan dood ergert voor er 1 stofzuiger uitgedeeld word
heeft bol.com/dyson z'n klanten onnodig voor 500 stofzuigers op kosten gejaagd .
zo jaag je je klanten de deur uit echt een hele domme actie

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Bol.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bol.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Johan gerrit Betten
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM