Klacht: Slechte kwaliteit van buffet en geen animatie

Jo1954 op 28 april 2014 over Holland International in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Online Reisbureaus
Status Open
Datum 28 april 2014

Een klant van Holland International heeft geklaagd over de slechte kwaliteit van het buffet in het hotel, waar het eten vaak koud of niet gaar was en er weinig variatie was. Daarnaast was er geen animatie aanwezig en ervoer de klant een incident met een open raam op de gang, waardoor zij een verwonding opliep die niet goed verzorgd werd door het hotelpersoneel. Na een bezoek aan de apotheek bleek dat de wond niet correct was behandeld.

Mijn Klacht:

Er is totaal geen animatie in het hotel aanwezig en het buffet is gewoonweg ontzettend slecht. Het eten is koud of niet gaar en geen variatie…..Ramen op de gang zijn open (dichtgewaaid) met slecht weer/harde wind waardoor deze heel hard open waaide toen ik op de gang liep. De raam is tegen mijn arm aangekomen (gelukkig niet tegen mijn hoofd) waardoor mijn arm open lag. In het hotel hebben ze de wond verzorgd maar mijn dochter zei later dat dit totaal verkeerd gedaan is….watten op een open wond aangebracht waardoor de watten in de wond vast kleefde. Met mijn dochter en haar man meteen naar de apotheek geweest en daar vertelde ze mij hetzelfde. Ze zijn ruim 30 minuten bezig geweest om de wond schoon te krijgen en hebben deze daarna opnieuw verbonden! Appartementen te ver verwijderd van het restaurant….zwembad niet aantrekkelijk, slechte bediening. Appartementen heel slecht onderhouden, ramen die niet werkten.

Gewenste Oplossing:

Achterstallig onderhoud appartement repareren...tussen hotel en appartement restaurant. Betere animatie en meer variatie qua buffet en zorgen dat deze warm en gaar is.

Graag zien wij een tegemoetkoming in de kosten voor het slechte buffet, onderhoud en animatie!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Holland International

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Holland International nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM