Klacht: Gelijk incasso zonder aanmaning plus extra kosten?

Consument33 op 31 maart 2016 over ANWB in de categorie Pechhulpdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf ANWB
Categorie Pechhulpdiensten
Status Open
Datum 31 maart 2016

Een klant van de ANWB heeft een klacht ingediend over een incasso door TKB Beheer voor een onbetaalde lidmaatschapsfactuur. De klant stelt dat er geen aanmaning is ontvangen, ondanks dat zijn contactgegevens bij de ANWB bekend zijn. Hij vindt het onterecht dat er direct incassokosten zijn toegevoegd zonder voorafgaande communicatie.

Mijn Klacht:

Ik kreeg een email van incassobureau TKB Beheer namens de ANWB Betreft een incasso ivm een lidmaatschap factuur die niet betaald bleek te zijn terwijl ik nooit een aanmaning heb ontvangen. Nu ben ik in de tussentijd verhuist en kan het zijn dat ik onverhoopt vergeten ben mijn adreswijziging door te geven, echter mijn telefoonnummer en emailadres staan zijn wel geregistreerd bij de ANWB. (Ik heb nog de bevestigingsmail van toen ik lid werd.) Op deze manier heeft TKB mij dan ook benaderd en stuurt mij nu de rekening voor het lidmaatschap plus incassokosten van 48,40

Ik vind dit een vreemde gang van zaken. De ANWB had mij 1 email of telefoontje kunnen toekomen en ik had gelijk betaald. Dit is totaal niet klantvriendelijk. Iedereen kan een keer vergeten iets door te geven of te betalen.

UPDATE: Na 40 minuten in de wacht bij de klantenservice krijg ik een dame aan de lijn. Er zijn diverse aanmaningen naar mijn oude adres gestuurd. Daar hebben ze natuurlijk een punt, ik had dat door moet geven hetgeen ik al vermoedde. Door allerlei drukte ben ik dit destijds vergeten. Het argument is dat zij beweren dat email en telefoontjes niet rechtsgeldig zijn en dat ze om die reden niet even de moeite hebben genomen om mij te informeren. Ook vermeldt de anwb dat emailadressen en telefoonnummers vaak worden gewijzigd. Echter heb ik mijn email en telefoonnummer al ruim 12 jaar. Wat mij irriteert is dat ik dan wel een email van het incassobureau krijg of ik even snel kan dokken, dus is de ANWB wel zo bijdehand om mijn emailadres door te geven aan het incassobureau. Gelijk 48,40 er bovenop. Ik heb nog voorgesteld de incassokosten te halveren, helaas. Je betaald jarenlang netjes lidmaatschap, maakt er nooit gebruik van, je vergeet een keer iets en gelijk rammen met een incassobureau. komt niet klantvriendelijk over. tijd dat er meer concurrentie bijkomt.

Gewenste Oplossing:

incassokosten a 48,40 laten vervallen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over ANWB

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over ANWB nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM