Klacht: extra kosten overnachtingen

W.J. Bootsma op 05 augustus 2016 over ANWB in de categorie Pechhulpdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf ANWB
Categorie Pechhulpdiensten
Status Open
Datum 5 augustus 2016

Een klant van ANWB heeft een klacht ingediend over extra verblijfskosten die zijn ontstaan door een lange wachttijd voor een vervangauto na autopech. Ondanks het wachten van twee volle dagen en de beslissing om met de trein te reizen, worden de gemaakte kosten niet vergoed.

Mijn Klacht:

’s Morgens gebeld vanwege autopech, we hadden een vervangauto nodig.
Hier hebben we twee volle dagen op moeten wachten en dan nog was het onzeker. Dan hebben we besloten met de trein te gaan, want ’s maandags moesten we weer werken.
Door het lange wachten hebben we extra verblijfsonkosten gemaakt.
Deze krijgen we niet vergoed van jullie.

Gewenste Oplossing:

Al met al was het een heel gedoe, we hebben veel over en weer moeten bellen, lang moeten wachten en uiteindelijk toch de trein moeten pakken. We twijfelen niet aan de inzet van de ANWB, maar zouden toch op zijn minst de vergoeding van de extra verblijfsonkosten.140 euro vergoed willen zien.

Met vr. gr. W.J. de Pooter-Bootsma

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over ANWB

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over ANWB nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM