Klacht: onterecht contract op zegging/teveel betaalde termijn

patricia saenen op 29 juni 2015 over Essent in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Essent has resolved this complaint
Klacht opgelost op 29 juni 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste mevrouw Saenen, Op 29 juni 2015 heeft u via www.klacht.nl uw onvrede geuit omtrent de beëindiging van de levering. Allereerst wil ik u bedanken dat u de moeite heeft genomen om uw onvrede kenbaar te maken. Ik heb op...

Bedrijf Essent
Status Opgelost
Datum 29 juni 2015

Een klant van Essent heeft een klacht ingediend over een onterecht beëindigd contract en een vermeende betalingsachterstand. Na het doorgeven van de werkelijke meterstanden ontving de klant een terugbetaling, maar het contract werd beëindigd, wat onduidelijk was. De klant heeft ook een nieuw contract afgesloten, maar ervaart problemen met de afspraken en verrekende bedragen.

Mijn Klacht:

volgens u had ik een dikke betalings achter stand dit vooral door dat ik te laat was met de meterstanden door te geven waarop ik meer dan 800.00 euro moest bij betalen nadat de werkelijke meterstanden waren door gegeven (wat een eindafrekening betekende) kreeg ik in de 700.00 euro terug maar het contract werd beëindigd wat mij niet duidelijk was ondertussen had ik wel zelf termijnen overgemaakt en had dus geen achterstand een nieuw contract inmiddels bij jullie afgesloten met een borg van 600.00 moeten storten en een termijn meerderen medewerkers gesproken afspraken mee gemaakt maar zij komen deze niet na ik heb op 19-6-15 al om een overzicht gevraagd met hoe jullie alles hebben verrekend omdat ik zeg de berekening klopt niet en heb nu 3 dubbel (met die borg) jullie betaald plus de telefoonkosten ben er niet te spreken over ik heb op mijn bankafschriften betalingen staan waarmee jullie mijn terug te ontvangen geld mee hebben verrekend mijn betalingen bij gedaan

Gewenste Oplossing:

mijn oude en betere contract word hersteld de teveel aan geld gestort door mij terug te ontvangen en ook de onterechte boete en mijn borg en dat de door mij gevraagde overzicht hoe jullie het hebben verrekend allemaal

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Essent over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Essent in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Essent een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Essent beoordeeld.

Essent

Heeft op 29 juni 2015 om 13:33 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste mevrouw Saenen,
Op 29 juni 2015 heeft u via www.klacht.nl uw onvrede geuit omtrent de beëindiging van de levering. Allereerst wil ik u bedanken dat u de moeite heeft genomen om uw onvrede kenbaar te maken.
Ik heb op 29 juni 2015 telefonisch contact met u opgenomen om uw klacht te bespreken. U geeft aan dat u ten tijde van de jaarafrekening de meterstanden niet heeft doorgegeven. Daardoor heeft u een jaarafrekening gekregen met een bijbetaling van meer dan 800 euro. Op uw eindafrekening heeft u een bedrag van rond de 700 euro teruggekregen. In de tussentijd heeft u wel betaling verricht.
Ik heb u uitgelegd dat wij u in januari per e-mail hebben aangegeven dat de jaarafrekening op een berekening is gebaseerd. Wij hebben u gevraagd om een foto te maken van uw meters zodat wij een correctie kunnen aanvragen. Helaas hebben wij geen respons ontvangen van u op dit verzoek.
Wij hebben u herinneringen en aanmaning verstuurd per e-mail en laatste betaalmogelijkheden per post. Ook hier hebben wij geen respons op mogen ontvangen.
Wij hebben u telefonisch bereikt en u de stand van zaken omtrent uw betaling doorgegeven. Wij hebben u er op gewezen wat er op stond, wat de mogelijkheden waren om dit te betalen en wat de gevolgen zijn als u dit niet doet. U heeft toen afgesproken om telefonisch contact op te nemen met onze klantenservice. Helaas heeft u dit niet gedaan.
De betalingen die u heeft overgemaakt zijn verrekend met het openstaande bedrag van de jaarafrekening. Daardoor zijn de voorschotten niet betaald. Nadat wij de levering hebben beëindigd hebben wij opnieuw de meterstanden aan u opgevraagd. U heeft de correcte meterstanden doorgegeven, waardoor het verbruik op de jaarafrekening met de berekende meterstanden werd gecorrigeerd. Met de terugbetaling hebben wij het restant van de jaarafrekening en de openstaande voorschotten verrekend. Het restant diende u nog te betalen.
Op uw verzoek is er vandaag een betalingsoverzicht per post gestuurd zodat u dit kunt nakijken. Ik heb u doorgegeven dat wij de waarborgsom terecht in rekening hebben gebracht.
Ik vertrouw erop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd en beschouw uw klacht als afgehandeld.
Met vriendelijke groet,
Dave
Essent Webcare

patricia saenen

Heeft op 29 juni 2015 om 13:46 geantwoord

Zoals ook ik bij heb aan gegeven wil ik eerst jullie verrekening zien daar waar ik al bij 3 andere medewerkers om heb gevraagd ik blijf er bij dat er iets niet juist is dus voor mij is de klacht nog niet afgehandeld

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie