Mijn Klacht:
Beste Essent
Op 8 mei werd ik benaderd door een van jullie verkopers. Hij belde mij naar aanleiding van mijn overstap naar Eneco. Bij Eneco werd mij namelijk een zakelijk contract aangeboden dat per kWh en per kubieke meter goedkoper was. Op 8 mei werd ik dus met hangende pootjes opgebeld door een van jullie medewerkers. Hij vertelde mij dat jullie te kort hadden geschoten en dat hij een mooi aanbod voor mij had waardoor ik toch goedkoper uit zou zijn dan bij Eneco. Jullie vaste leveringskosten zijn namelijk goedkoper dan bij Eneco en als ik nou besloot om naar jullie terug te komen zou ik ook nog eens 100 euro cash back krijgen. Het zou mij dus bijna 200 euro op het eerste jaar schelen. Ik dacht dat ga ik doen. Wel nog even de verkoper gewezen op de opzegvergoeding die ik bij Eneco zou krijgen. Hij vertelde mij dat ik mij hier niet druk over hoefde te maken. Dit kon ik makkelijk en snel via Mijn Essent terug vragen en jullie zouden dit dan voor mij vergoeden. Dus na dit fijne en duidelijke gesprek heb ik besloten om terug te komen bij jullie. Jullie zouden het regelen met Eneco dus ik was blij dat jullie mij benaderd hadden.
Afgelopen weekend kreeg ik de mail van Eneco met de boete voor het opzeggen van mijn contract. Tot mijn verbazing bedraagt de boete maarliefst 850 euro. Daarvan was 250 euro de opzegvergoeding die Eneco destijds voor mij heeft betaald toen ik bij jullie weg ging en 600 euro omdat ik nu bij hun weg wil gaan. Maar de verkoper had immers gezegd dat ik mij geen zorgen hoefde te maken en het makkelijk en snel terug kon vragen via de website. Vol goede moed ging ik naar Mijn Essent om de opzegvergoeding terug te vragen. Tot mijn verbazing kon ik maar maximaal 250 euro terug vragen. Gelijk heb ik een mail gestuurd met de uitleg dat ik niet het volledige bedrag terug kon vragen via de website. Gelukkig kreeg ik binnen 2 dagen reactie. Jullie gingen de 250 euro opzegvergoeding van de vorige keer als coulance wegschrijven en van de overige 600 euro betalen jullie er 250. Eindstand: ik moet zelf 350 euro betalen om bij jullie terug te komen.
Al met al word ik dus gewoon voor de gek gehouden met een mooi verkoop praatje. Dat ik het eerste jaar 200 euro goedkoper uit ben heeft dus helemaal geen zin als ik zelf 350 euro opzegvergoeding moet betalen. Jullie verkoper wist zelf ook dondersgoed dat de opzegvergoeding hij Eneco zo hoog zou zijn en ik hier zelf dus nog een hoop geld op bij moest leggen. Ik vind dat jullie klanten dus gruwelijk misleiden en naaien waar ze zelf bij staan. Ik zit nu met een rekening van 350 euro te kijken. Bedankt Essent. Wat een geweldig bedrijf zijn jullie toch. Want zoals jullie zeggen in de reclame: Bij essent heb je heel veel voordeel.. nou wat een voordeel he, vind je zelf niet.
Groetjes Kim Christiaans
Gewenste Oplossing:
Ik wil een heraansluitprocedure met Eneco of dat hun de volledige 850 euro vergoeden.

