Klacht: EENZIJDIG OPZEGGING ENERGIECONTRACT DOOR NUON

Ryu op 18 februari 2014 over Vattenfall in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Vattenfall has resolved this complaint
Klacht opgelost op 18 februari 2014
Reactie van het bedrijf:

Hoi Ryu, Op dit forum lezen wij je klacht over de eenzijdige opzegging van het energiecontract door Nuon. Wij zien dat je reeds met onze klantenservice hebt gesproken op 17-2-2014. Wij gaan er van uit dat dit zo spoedig mogelijk...

Bedrijf Vattenfall
Status Opgelost
Datum 18 februari 2014

Een klant ontving een brief van Vattenfall waarin werd meegedeeld dat hun energiecontract automatisch werd beëindigd vanwege een nieuwe aanmelding op hetzelfde adres. De klant was verrast en gaf aan niet op de hoogte te zijn van enige wijziging en wilde dat het contract gehandhaafd bleef. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Brief gekregen met:”Aanmelding andere klant op uw adres. U heeft met ons een overeenkomst voor energielevering op……. Wij hebben bericht ontvangen dat vanaf 11 februari 2014 iemand anders op dit adres energie krijgt geleverd. Van u hebben wij nog geen afmelding ontvangen. In deze brief informeren wij u over de situatie. Uw contract wordt beëindigd per 11 februari 2014. Vanwege de nieuwe aanmelding wordt uw contract automatisch beëindigd. Twee leveringscontracten op hetzelfde adres is namelijk niet mogelijk. U ontvangt binnen drie weken een eindafrekening.”

Schandalig dat dit zomaar kan, terwijl van niets weten. We zijn niet verhuisd en gaan niet verhuizen. Wij willen dat ons contract in stand blijft zoals het was. Wij weten van niets, laat staan van een wijziging in een energieleverantie.

Kan dit zomaar eenzijdig in Nederland? Wel raar zonder toestemming vanuit de klant. Bovendien was de brief 10-02-2014 gedateerd en pas op 15-02-2014 ontvangen. 5 dagen is wel erg laat!

Gewenste Oplossing:

Dat ons huidige contract blijft zoals het is met hetzelfde klantnummer. Dat dit spoedig gebeurd met schriftelijke bevestiging hiervan. Dat verteld wordt door wie er is gewijzigd, en wat de wijziging inhoud, en bij welk energieleverancier. En dit alles zonder niet gevraagde extra kosten!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Vattenfall over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Vattenfall in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Vattenfall een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Vattenfall

Heeft op 18 februari 2014 om 11:19 geantwoord

Geboden Oplossing:

Hoi Ryu,
Op dit forum lezen wij je klacht over de eenzijdige opzegging van het energiecontract door Nuon. Wij zien dat je reeds met onze klantenservice hebt gesproken op 17-2-2014. Wij gaan er van uit dat dit zo spoedig mogelijk wordt opgelost.

Met vriendelijke groet,

Joeri
Nuon Webcare

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Vattenfall beoordeeld.

Ryu

Heeft op 24 februari 2014 om 10:21 geantwoord

Nuon gaat de vergissing terugdraaien zodat alles bij het oude blijft. Prima oplossing.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie