Klacht: Onterechte factuur na beëindiging contract

klager71ccb9d2 op 11 september 2026 over Eneco in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Eneco has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Eneco
Status Open
Datum 11 september 2026

Na de beëindiging van het contract met Eneco per 1 september ontving de klager op 27 juli een bevestiging. Desondanks werd er in september een bedrag afgeschreven, wat is teruggestort. De klantenservice gaf aan dat de factuur niet ongedaan gemaakt kon worden en dat betaling vereist was, met de belofte van verrekening bij de eindafrekening, wat de klager onacceptabel vindt.

Mijn Klacht:

Ik heb mijn contract bij Eneco beëindigd per 1 september en ontving op 27 juli een bevestiging hiervan. Ondanks de bevestiging werd er voor september nog een bedrag afgeschreven, wat ik heb laten terugstorten. Na een betalingsherinnering heb ik contact opgenomen met de klantenservice, waar mij werd verteld dat de factuur niet ongedaan gemaakt kon worden en dat ik deze moest betalen, met de belofte dat dit verrekend zou worden bij de eindafrekening. Dit vind ik onacceptabel, aangezien ik geen contract meer heb. Ik heb een klachtenformulier ingediend, maar het kan tot tien dagen duren om een reactie te ontvangen.

Gewenste Oplossing:

Ik verzoek om per direct een schriftelijke bevestiging dat de factuur onjuist is en wil binnen een week mijn eindafrekening ontvangen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 minuten geleden - Ik heb een email gestuurd naar Eneco over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door klager71ccb9d2
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie