Klacht: eeltverwijderaar nog niet ontvangen – al van 9 maart besteld en betaald

Michael Aken, van op 15 april 2020 over E Commerce in de categorie Internetshops - Cosmetica en verzorging

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ā³ Wacht op reactie
Bedrijf E Commerce
Status Open
Datum 15 april 2020

Een klant heeft op 9 maart een eeltverwijderaar besteld en betaald bij E Commerce, maar heeft deze tot op heden nog niet ontvangen. De klant verzoekt om het product te leveren of, indien dat niet mogelijk is, het geld terug te storten op zijn zakgeldrekening.

Mijn Klacht:

Geachte,

Mijn eeltverwijderaar van e commerce is nog steeds niet toegekomen.
M7565321M16QPVYS

Anders graag mijn geld terug op mijn zakgeldrekening;

Gewenste Oplossing:

Ik zal pas tevreden zijn als ofwel eeltverwijderaar is toegekomen of mijn geld is weer gestort op mijn zakgeldrekening.

Deze zakgeldrekening is het volgende nummer:

BE39 0636 0264 0019

BEDANKT

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over E Commerce nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Saartje1986
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten