Klacht: Thuis met neerzettoestemming, toch naar afhaalpunt.

Mirel91 op 21 december 2020 over DPD in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf DPD
Status Open
Datum 21 december 2020

Een klant van DPD was op 19 december thuis voor de levering van een pakket met klusspullen, waarvoor hij neerzettoestemming had gegeven. Ondanks zijn aanwezigheid is er niet aangebeld en ontving hij alleen een e-mail dat het pakket bij een afhaalpunt was afgeleverd. De klant, die zwanger is, moest in de regen op de fiets naar het afhaalpunt om zijn bestelling op te halen, wat hij als een vervelende situatie ervaart.

Mijn Klacht:

Zaterdag 19-12 j.l. Was ik thuis, mijn bestelling met klusspullen voor de babykamer zou geleverd worden. Voor de zekerheid heb ik neerzettoestemming gegeven, maar er is nooit aangebeld. Geen briefje door de bus, helemaal niks. Alleen een e-mail dat mijn pakket geleverd was.
Via lifettracking van pakket zie ik dat het bij een afhaalpunt is geleverd.
Vandaag ben ik, zwanger, door de regen op mijn fiets de doos met spullen dus gaan halen.
Ik vind het zo’n nare en vervelend situatie. Tijdens een lockdown moet ik hiervoor de deur uit…

Gewenste Oplossing:

Als ik in ieder geval de verzendkosten zou terugkrijgen. Maar een excuus zou ook gepast zijn.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over DPD

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over DPD nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Mirel91
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM