Klacht: Onverzorgd, niet beleefd personeel

emmademartelaere op 02 januari 2015 over Delifrance in de categorie Horeca

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Delifrance
Categorie Horeca
Status Open
Datum 2 januari 2015

Bij Delifrance in Rotterdam Alexandrium was de klant ontevreden over de service en het uiterlijk van het personeel. Er was een lange wachttijd van een halfuur voor twee panini's, en een vrouwelijke medewerker viel op door haar onverzorgde uitstraling en onbeleefde communicatie. Hoewel het eten acceptabel was, was het niet overal goed gaar.

Mijn Klacht:

Zojuist gegeten bij de Delifrance in Rotterdam Alexandrium. We moesten
een halfuur wachten op 2 panini’s… 1 van de vrouwelijke medewerkers zag er erg onverzorgd uit, ze had een vieze knot op haar hoofd en een zwarte legging waar je alles doorheen zag. Ze sprak ons niet aan met ‘u’ en zei ‘wat moet je’ in plaats van ‘wat wilt u’. Daarnaast stond ze in het restaurant te slurpen uit een glas drinken en zuchtend de bestellingen op te nemen. Het eten was verder wel aardig, niet helemaal gaar overal.

Gewenste Oplossing:

Als de medewerkers er wat verzorgder uit zouden zien en normale broeken aan zouden hebben, waarbij je geen vet ziet flubberen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM