Klacht: Dataverbruik onterecht in rekening gebracht.

JAR52 op 22 april 2014 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 22 april 2014

Een klant met een SO Bel+SMS 80 abonnement bij Vodafone heeft onterecht dataverbruik in rekening gebracht gekregen, ondanks dat zijn abonnement geen internet omvat en hij geen gebruik maakt van mobiel internet. Vodafone stelt dat dit normaal is bij gebruik van wifi, maar de klant betwist dit, aangezien hij geen internet gebruikt en op het netwerk van UPC zit. De klant beschouwt de situatie als oplichting.

Mijn Klacht:

Ik heb een SO Bel+SMS 80 abonnement bij Vodafone voor € 8,95 per maand. Ik kan dus alleen bellen en SMSjes versturen. Tot mijn verbazing heeft Vodafone geruime tijd ook internetverbruik bij mij in rekening gebracht, terwijl dit niet in mijn abonnement is opgenomen. Ook heb ik GEEN GEBRUIK GEMAAKT van het internet op mijn mobiel.
Met vodafone gebeld… Zij beweren dat dit normaal is als je van wifi gebruik hebt gemaakt. Ik heb ze duidelijk gemaakt dat ik ten eerste helemaal geen gebruik maak van internet (dus ook niet via wifi) op mijn mobiel en ten tweede zit ik dan toch niet op het netwerk van Vodafone maar van UPC.
Dit heeft de schijn van pure oplichting!!!!

Gewenste Oplossing:

Ik wil dat Vodafone mij het teveel betaalde restitueert en mij voortaan een correcte rekening stuurt.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie