Klacht: internet valt weg en decoder problemen.

kouros op 16 januari 2012 over Canaldigitaal in de categorie Alles-in-1, Digitale TV

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Canaldigitaal has resolved this complaint
Klacht opgelost op 28 november 2013
Reactie van het bedrijf:

Beste, Deze klacht is van ruim een jaar geleden en om die reden sluiten wij deze af. Mocht u nog vragen hebben dan kunt u contact opnemen met onze klantenservice telefoonnummer 0900-9323 (15 ct per minuut). Met vriendelijke groet, Webcare...

Categorie Alles-in-1
Status Opgelost
Datum 16 januari 2012

Een klant van Canaldigitaal ervaart herhaaldelijk internetuitval en problemen met de decoder. Ondanks eerdere meldingen en beloften van verbetering, blijft de situatie onopgelost en wordt de klant ontevreden over de professionaliteit van de service. De decoder start traag op en vertoont fysieke gebreken, terwijl de zenderlijst niet naar wens kan worden ingericht.

Mijn Klacht:

Internet val in 1 uur tijd +/- 3 keer weg.
Dit al drie keer gemeld, is vast gesteld dat KPN lijn niet goed werkt. ONZIN tot 3 mnd geleden heeft KPN zelf probleemloos 5 jaar lang tel. en internet over de zefde lijn geleverd geen 1 keer een storing.
door CD verbetering en acties beloof, mooi niet.
Ze prutsen maar lekker door.
Decoder heeft 48 sec. nodig om op te starten.
zenderlijst is niet in te richten, fav. lijst is niet in volgorde te veranderen en de decoder display valt letterlijk uit elkaar terwijl deze gewoon in de kast staat.

Kortom te onproffesioneel om op te noemen.

Gewenste Oplossing:

Internet (DSL lijn)stabiel krijgen,
KPN staat hier geheel buiten en is geen partij, CD WEL.
Zorgen voor nieuwe sotware voor de decoder.
opstart tijd verbetern mogelijk maken om op fav. lijst te statrten en deze naar je eigen smaak te kunnen in volgorde te veranderen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Canaldigitaal in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Canaldigitaal een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Canaldigitaal

Heeft op 28 november 2013 om 12:19 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste,
Deze klacht is van ruim een jaar geleden en om die reden sluiten wij deze af.
Mocht u nog vragen hebben dan kunt u contact opnemen met onze klantenservice telefoonnummer 0900-9323 (15 ct per minuut).
Met vriendelijke groet,
Webcare Team CanalDigitaal

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie