Klacht: Geen matras en geen bevestigingen.

Preaux stefanie op 16 september 2020 over BoschBedding in de categorie Bedden

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Bedden
Status Open
Datum 16 september 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Na 10 weken hebben we ons bed pas ontvangen. Vandaag eindelijk geleverd. Onze topmatras ontbreekt is er niet bij daar hebben we ook voor betaald. Onze cadeau die we erbij kregen is er ook niet bij.
De grootste opmerking die ik heb is aan de wand van het bed is niets geplaats voor het bed in elkaar te klikken dit ontbreekt dus ook, zelf kunnen we dit er niet op plaatsen daar we dan het stof gaan kapot maken.
Graag had ik snel een antwoord gehad voor een oplossing.
Beleefde groeten
Preaux Stefanie

Gewenste Oplossing:

Ik ben helemaal niet tevreden. We hebben uiteindelijk ons bed ontvangen maar kunnen er dus nog niet in slapen. Hopelijk kan dit snel geregeld worden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over BoschBedding

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over BoschBedding nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Preaux stefanie
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM