Klacht: Bestelling PS4 ongewenst geannuleerd

ThijsE op 10 maart 2017 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf MediaMarkt
Status Open
Datum 10 maart 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op 2 maart een PS4 gekocht voor de actieprijs van 188,- op die dag waren er diverse aanbieders die de PS4 aanboden voor die prijs. Hij was op voorraad dus ik heb hem besteld en betaald bij de mediamarkt. Op 3 maart een mailtje ontvangen dat ik de order heb geannuleerd, ik heb direct aangegeven dat ik de order niet wil annuleren en wil wachten tot hij wel te leveren is maar ontvang geen enkele reactie. De ps4 is overigens gewoon te koop bij de mediamarkt dus leverbaar. Als ze gewoon op de site hadden gezet dat hij uitverkocht was had ik hem direct ergens anders besteld.

Gewenste Oplossing:

Ik vind dat ik recht heb op de PS4 tegen de actieprijs

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM