Klacht: slechte voorlichting en geen omruiling bij slecht fornuis

.. van mil op 02 februari 2017 over BCC in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
BCC has resolved this complaint
Klacht opgelost op 9 november 2022
Reactie van het bedrijf:

De klacht is al van een aantal jaren terug en wordt bij deze op de status van opgelost gezet waarmee de klacht dan ook wordt afgesloten.

Bedrijf BCC
Status Opgelost
Datum 2 februari 2017

Een klant heeft een Etna EFG669V oven aangeschaft op basis van de aanbevelingen van een verkoper, maar is teleurgesteld over de kwaliteit en gebruiksvriendelijkheid van het apparaat. Na enkele weken gebruik ontdekte de klant dat de oven extreem heet wordt aan de buitenkant, wat heeft geleid tot brandblaren. Ondanks de klachten en een bezoek van een monteur, werd er geen omruiling aangeboden.

Mijn Klacht:

Ben in goed vertrouwen op de verkoper af gegaan bij het kopen van een Etna EFG669V oven, deze was niet tentoongesteld in de winkel en in het gesprek met de verkoper duidelijk aangegeven dat ik een vervanging zocht voor mijn 13+ jaar oude Etna en aangegeven wat mijn wensen waren, een goed fornuis, gebruiksvriendelijk en de kwaliteit die ik had. In goed vertrouwen deze oven gekocht die absoluut niet aan de eisen voldoet. Omdat ik na plaatsing de oven pas na een week of 3 echt ten volle heb gebruikt kwam ik er pas na de 14 dagen termijn achter dat wanneer de 4 pitten in gebruik zijn en de oven deze aan de buitenkant zo heet wordt dat ik nu al een aantal maal brandblaren heb opgelopen na contact met de bovenrand. Monteur geweest die letterlijk zei dat de oven van slechte kwaliteit is maar voldoet aan de eisen. Ik ben dus helemaal verkeerd voorgelicht en na eerdere goede ervaringen met BCC in vertrouwen advies van de verkoper afgegaan. De klantenservice zegt niets voor mij te kunnen doen omdat het product volgens de monteur wel aan de eisen voldoet. Als de verkoper mij had verteld dat Etna niet meer zoals vroeger is, dat hij zo heet wordt dat je er blaren van oploot en de oven niet te gebruiken is met kinderen in de buurt dan had ik een andere gekocht, zeker omdat ik heb uitgelegd wat ik zocht. BCC wil niet met mij naar een oplossing zoeken, ja, ik heb hem zelf aangeschaft en ik zit met een slechte kwaliteit fornuis die niet te gebruiken is met kinderen/huisdieren in de buurt, dit is zelfs gevaarlijk. Hele slechte service van BCC.

Gewenste Oplossing:

Ik wil deze oven retourneren, hij is absoluut niet gebruiksvriendelijk. Omruilen tegen een kwalitatief goede oven, met bijbetaling en misschien een coulantere opstelling van de klantenservice van BCC. Op deze manier raken ze klanten kwijt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar BCC over deze klacht.

Reactie van de melder van de klacht

9 jaren geleden - Ik bedenk me net dat de atag monteur maar 5 minuten binnen is geweest en niet eens de moeite heeft genomen om daadwerkelijk de temperatuur van het fornuis te controleren. Best vreemd als iemand aangeeft brandwonden te hebben opgelopen. Zal dus wel een bekend probleem zijn. Maar ja... zolang er mensen zijn die het kopen...

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door BCC in behandeling genomen

Bericht van BCC

9 jaren geleden - Beste heer, mevrouw Van Mil, Wat vervelend dat u niet tevreden bent over het fornuis. Ik zal hierover navraag doen bij de reparateur en u spoedig voorzien van een duidelijk antwoord hierover. Als u in de tussentijd vragen hebt, dan kunt u mij gerust een bericht toesturen. Met vriendelijke groet, Akar / Customer Care

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat BCC een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

BCC

Heeft op 09 november 2022 om 13:41 geantwoord

Geboden Oplossing:

De klacht is al van een aantal jaren terug en wordt bij deze op de status van opgelost gezet waarmee de klacht dan ook wordt afgesloten.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM