Klacht: Opzegging Basic-Fit

yezzirsk op 05 januari 2021 over Basic Fit in de categorie Sportclub/-school

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Basic Fit has resolved this complaint
Klacht opgelost op 5 januari 2021
Reactie van het bedrijf:

Beste Soner, Bedankt voor het kenbaar maken van jouw klacht. Dit waarderen wij enorm! Vervelend dat er onduidelijkheid is ontstaan, betreft jouw lidmaatschap. Ik heb direct het één en ander voor je nagekeken. Een lid is te allen tijde verantwoordelijk...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Basic Fit
Categorie Sportclub/-school
Status Opgelost
Datum 5 januari 2021

Een klant heeft zijn abonnement bij Basic-Fit opgezegd na het bevriezen ervan, maar ontving geen bevestiging van de opzegging of het bevroren abonnement. Enkele weken later ontving hij een brief met een openstaand bedrag van €155,31 en eiste dat zijn abonnement per direct werd stopgezet en het bedrag werd ingetrokken. Basic-Fit erkende dat het niet versturen van herinneringen of aanmaningen niet netjes was en bood excuses aan voor het ongemak.

Mijn Klacht:

Goedemiddag,

Na het bevriezen van mijn abonnement heb ik deze via de website meteen opgezegd.

Ik heb hier geen bevestiging van gehad. Van het bevroren abonnement ook niet.

Nu heb ik een week terug een brief ontvangen, waarin staat dat er een bedrag openstaat van €155,31.

Ik eis: dat mijn abonnement per direct wordt stopgezet en het openstaande bedrag wordt ingetrokken.

Uit de chat:
Dat je in de tussentijd geen herinnering of aanmaning hebt ontvangen hebt is inderdaad niet erg netjes. Mijn excuses voor het ongemak! Door alle drukte i.v.m. de corona-maatregelen die getroffen moesten worden is dit waarschijnlijk niet gebeurd. Dit is natuurlijk geen excuus!

Dit lijkt mij natuurlijk geen reden om aan het einde van het jaar een brief op de post te doen met een openstaand bedrag van een abonnement van een paar maanden.

Mijn klachten:
-Ik heb mijn abonnement laten bevriezen en vervolgens opgezegd. Basic-Fit heeft ZONDER toestemming deze hervat.
-Basic-Fit heeft geen poging gedaan om hierover te communiceren (per mail, post, of telefoon)
-Als het abonnement daadwerkelijk was voortgezet, zou de automatische incasso dat ook zijn, zoals altijd. Dit is niet het geval.
-Het openstaande bedrag is van juli t/m december. Dat zijn 6 hele maanden om de klant te wijzen op een achterstallige betaling. Dus ook hier is er niet gecommuniceerd. Als ik een weekje heb ingecheckt bij een Basic-Fit filiaal, krijg ik hier wel een mail over. De prioriteiten zijn niet helemaal goed gesteld.
-Ik ben sinds voor corona niet wezen sporten bij Basic-Fit. Als ik daadwerkelijk een lopend abonnement had, kreeg ik een ‘Waar ben je nou?’ e-mail, om mij te wijzen op het abonnement. Die heb ik niet gehad. Sterker nog: sinds de sluiting heb ik geen enkele mail ontvangen. Ook hier weinig ruimte voor de klant om op te merken dat het abonnement door zou lopen, los van de mogelijke systeemfout bij het opzeggen van het abonnement, of gebrek aan communicatie.
-Mij wordt gevraagd om het bewijs dat het abonnement is opgezegd. Als er geen mail/brief/bewijs is verstuurd, valt er niks te bewijzen. Het enige wat overblijft is een screenshot van het scherm bij My Basic Fit, maar het lijkt me dat het daar niet van moet afhangen.
-Honderden (of misschien wel duizenden) Basic-Fit klanten hebben exact hetzelfde probleem, dan wel met dubbele afschrijvingen. Vervolgens ligt de bewijslast van een abonnement dat is opgezegd bij de klant, terwijl Basic-Fit in eerste instantie zelf faalt in de standaardprocedure en communicatie. Wat gaan jullie hieraan doen?
-Basic-Fit erkent niet dat er fouten gemaakt kunnen worden vanuit hun kant, of haar systeem

Gewenste Oplossing:

Ik eis: dat mijn abonnement per direct wordt stopgezet en het openstaande bedrag wordt ingetrokken.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Basic Fit over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Basic Fit in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Basic Fit een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Basic Fit

Heeft op 05 januari 2021 om 12:09 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Soner,

Bedankt voor het kenbaar maken van jouw klacht. Dit waarderen wij enorm!

Vervelend dat er onduidelijkheid is ontstaan, betreft jouw lidmaatschap. Ik heb direct het één en ander voor je nagekeken.

Een lid is te allen tijde verantwoordelijk voor de opzegging van het lidmaatschap. Indien wij geen opzegging ontvangen, blijft het lidmaatschap actief. Na verificatie hebben wij geen verzoek tot opzegging ontvangen.

Vanwege de situatie omtrent Corona, heb je er destijds voor gekozen om jouw lidmaatschap te bevriezen. Een bevriezing betekend dat het lidmaatschap wordt gepauzeerd. De periode waarin de clubs waren gesloten (16-3-2020 / 1-7-2020), wordt daarom niet in rekening gebracht.

Op het moment dat de clubs gingen sluiten, had je de contributie voor de periode 28-2-2020 / 26-3-2020 reeds voldaan. Over deze periode heb je dus een bedrag van € 11,78 teveel betaald. Later hebben wij de contributie voor de periode 27-3-2020 / 23-4-2020 ook nog van jouw rekening geïncasseerd. Over deze periode heb je een bedrag van € 29,99 teveel betaald. In totaal een teveel betaald bedrag van € 41,77.

Dit teveel betaalde bedrag is verrekend met de betaling(en) die weer plaatsvonden vanaf het moment dat de clubs weer open zijn gegaan. Doordat je echter een automatische incasso hebt laten storneren, is er een openstaand bedrag ontstaan. De daaropvolgende incasso's kunnen dan niet meer worden aangeboden bij jouw bank.

Het openstaande bedrag van € 155,31 is als volgt opgebouwd:

- Contributie 1-7-2020 / 16-7-2020 € 0,00 (verrekend met het teveel betaalde bedrag)
- Contributie 17-7-2020 / 13-8-2020 € 5,36 (verrekend met het resterende teveel betaalde bedrag)
- Contributie 14-8-2020 / 10-9-2020 € 29,99
- Contributie 11-9-2020 / 8-10-2020 € 29,99
- Contributie 9-10-2020 / 5-11-2020 € 29,99
- Contributie 6-11-2020 / 3-12-2020 € 29,99
- Contributie 4-12-2020 / 31-12-2020 € 29,99

Leden betalen voor het recht om te mogen sporten. Of er wel of geen gebruik wordt gemaakt van het lidmaatschap, is voor ons geen bepalende factor. Als je geen gebruik maakt van de overeenkomst, dan vindt er geen teruggave van het lidmaatschapsgeld plaats.

De opzegging is onlangs alsnog verwerkt. De einddatum conform jouw overeenkomst is: 1-1-2021. De verplichte lidmaatschapsgelden tot de einddatum dienen voldaan te worden.

Graag ontvangen wij het bewijs van jouw eerdere opzegging. Op basis daarvan kunnen wij de nodige correcties voor je doorvoeren. Zonder tegenbewijs, blijft de situatie zoals hierboven omschreven.

Ik hoop je hiermee voldoende te hebben geïnformeerd. Mocht je nog andere vragen hebben, dan hoor ik dat graag!

Met vriendelijke groet,

Team Social Basic-Fit

yezzirsk

Heeft op 05 januari 2021 om 23:14 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Hoi Team Social Basic-Fit,

Bedankt voor publiekelijk maken van mijn naam, het ontwijken van vrijwel elke vraag en klacht, selectief antwoord geven op vragen die ik niet heb gesteld, en het bevestigen van de omvang jullie probleem. Prima knip- en plakwerk. Ik heb zojuist het bedrag overgemaakt, onder protest en voorbehoud van rechten. Volgens Autoriteit Consument & Markt zijn jullie wel degelijk verantwoordelijk voor een aantal dingen. De details hoor je in mijn volgende klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door yezzirsk
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM