Klacht: Basic Fit is telefonisch niet bereikbaar en reageert ook niet op e-mails.

rjhauw op 12 augustus 2020 over Basic Fit in de categorie Sportclub/-school

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Basic Fit has resolved this complaint
Klacht opgelost op 13 augustus 2020
Reactie van het bedrijf:

Beste Ronny, Bedankt voor het kenbaar maken van jouw klacht, ik vind het erg vervelend om te horen dat jij dit ervaart! Ik heb spijtig genoeg geen e-mail terug kunnen vinden onder jouw mailadres of account. Wel heb ik de...

Bedrijf Basic Fit
Categorie Sportclub/-school
Status Opgelost
Datum 12 augustus 2020

Een klant heeft zijn lidmaatschap bij Basic Fit op 23 juli 2020 opgezegd, maar ontving op 24 juli toch een afschrijving van €28,99. Na een stornering en een betalingsherinnering op 10 augustus, klaagt de klant over de onbereikbaarheid van Basic Fit via telefoon en e-mail, en vraagt om compensatie voor de niet geleverde diensten tijdens de coronacrisis.

Mijn Klacht:

Op 23 juli 2020 heb ik mijn lidmaatschap via mijn persoonlijke account bij Basic Fit opgezegd. Ik heb op dezelfde dag een bevestiging van de opzegging ontvangen.
Op 24 juli wordt toch het bedrag van €28,99 voor het lidmaatschap van mijn bankrekening afgeschreven. Voor deze periode had ik geen openstaande factuur bij Basic Fit. Op 25 juli heb ik een stornering laten doen.

Op 10 augustus krijg ik een betalingsherinnering dat het openstaand bedrag van 28,99 moet worden betaald. Tijdens de corona crisis heb ik mijn abonnement laten opschorten. Ik heb vanaf begin maart geen enkele keer gebruik gemaakt van de sportfaciliteiten van Basic Fit, terwijl ik hiervoor wel heb betaald. Ik moet in tegendeel een compensatie ontvangen vanwege niet geleverde prestaties.
Na 4 keer gebeld te hebben naar Basic fit ( gemiddeld 12 minuten aan de telefoon) en helaas geen van de vier keren geen gehoor te hebben ontvangen, heb ik ze op 10 augustus een e-mail verstuurd dat ik mijn lidmaatschap op 23 juli heb opgezegd en geen factuur meer wens te ontvangen. Ik heb nog steeds geen reactie op mijn e-mail ontvangen. In mijn persoonlijke account bij Basic Fit zie ik dat de opzegging na 3 weken nog steeds niet is verwerkt. Basic Fit is slecht bereikbaar en reageert niet op e-mails.

Gewenste Oplossing:

Graag ontvang ik een bevestiging dat het lidmaatschap per 23 juli is beëindigd en dat er geen openstaande bedragen meer zijn. Voorts wens ik een compensatie te ontvangen vanwege het niet gebruik kunnen maken van de sportfaciliteiten gedurende de lockdown.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Basic Fit over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Basic Fit in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Basic Fit een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Basic Fit

Heeft op 13 augustus 2020 om 10:00 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Ronny,

Bedankt voor het kenbaar maken van jouw klacht, ik vind het erg vervelend om te horen dat jij dit ervaart!

Ik heb spijtig genoeg geen e-mail terug kunnen vinden onder jouw mailadres of account.
Wel heb ik de opzegging van 23 juli terug kunnen vinden welke is opgezegd met inachtneming van de opzegtermijn. Hierdoor is de einddatum van je lidmaatschap 23-8-2020.
Ook zie ik in jouw lidmaatschap dat je op 30 maart hebt gekozen voor de compensatie 'bevriezing'. Hiermee bevries je je lidmaatschap en betaal je niks voor de periode dat de clubs gesloten zijn. De periode dat je lidmaatschap is bevroren, vanaf sluiting club tot we weer open zijn, wordt aan het einde van je lidmaatschap toegevoegd indien je nog je binnen contract periode zit. De incasso die voor de periode na sluiting club reeds gedaan is, wordt in mindering gebracht bij de eerstvolgende incasso na heropening.

Gezien jij de periode 08-03-2020 / 04-04-2020 reeds had voldaan en wij op 16 maart zijn dicht gegaan heb jij voor de periode na heropening enkel € 5,17 betaald.
De volgende periode 26-07-2020 / 22-08-2020 hebben wij geïncasseerd maar deze is gestorneerd, hierdoor staat de laatste betaling voor jouw lidmaatschap nog open.

Mijn excuses voor de onduidelijkheid.

Met vriendelijke groet,
Het Social Team van Basic-Fit

Alle klachten die gemeld zijn door rjhauw
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM