Klacht: Annuleren pakket reis door Tui inverb. Corona

Nico Koopman op 12 augustus 2020 over Tui in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Tui
Categorie Online Reisbureaus
Status Open
Datum 12 augustus 2020

Een klant heeft van Tui een melding ontvangen dat zijn reis naar Kaapverdië vanwege corona niet doorgaat en dat hij een voucher zou ontvangen. De klant heeft echter aangegeven restitutie van de aanbetaling van 387,68 euro te willen en geen voucher te accepteren, maar ontvangt geen reactie op zijn drie verstuurde e-mails. Het boekingsnummer is 2691946371.

Mijn Klacht:

Van tui een mail gekregen dat mijn reis naar Kaapverdië geen doorgang kon vinden inverb. Corona. In deze mail werd aan mij geschreven dat ik een voucher zou ontvangen.
Aangegeven dat ik restitutie van het betaalde voorschot wilde ontvangen en afzie van een voucher.
Op drie verstuurde mails krijg ik geen antwoord. Zelfs geen ontvangstbevestiging.
Boekingsnummer is 2691946371.
Aanbetaling 387,68 euro

Gewenste Oplossing:

Restitutie van de aanbetaling.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Tui

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Tui nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Nico Koopman
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM