Klacht: Haarverf Mahonie 3.6 totaal andere kleur dan op verpakking

ElineEl op 12 april 2015 over Action in de categorie Huishoudelijke winkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 13 april 2015
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben de klant een email gestuurd. Team Webcare Action

Bedrijf Action
Status Opgelost
Datum 12 april 2015

Een klant heeft haar haar geverfd met de haarverf Mahonie 3.6 van Action, maar de uiteindelijke kleur wijkt sterk af van de verpakking. In plaats van de verwachte rode/roze tint, is het haar zwart met een paarse gloed geworden, wat leidt tot ontevredenheid en de noodzaak om opnieuw te ontkleuren. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Hallo,

Ik heb gisteren mijn haar geverfd met de haarverf van de Acton Mahonie 3.6. Op de verpakking staat dat dit een rode/roze haarkleuring is. Hiervoor had ik mijn haar ontkleurd zodat ik een mooie rode/roze coup zou krijgen, ik had voordat ik mijn haar ging verven met de Mahonie 3.6 lichtbruin/goud haar. Nu is de haarkleuring totaal anders uitgepakt dan dat op de verpakking staat. Het is nu namelijk hartstikke zwart met een paarse gloed erover. Ik ben hier totaal niet tevreden over want mijn haarkleur lijkt nu totaal niet op hoe het op de verpakking stond en mijn ontkleuring is nu ook helemaal weg, hierdoor zou ik mijn haar opnieuw moeten ontkleuren en daarna met een ander soort haarverf verven zodat ik dan de gewenste kleur krijg.

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag mijn geld terug willen voor de verf van de Mahonie 3.6, dit was €3,- en het geld wat ik kwijt ben geweest aan mijn haar ontkleuring €8,99 (van de Kruidvat).

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Action in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Action een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Action

Heeft op 13 april 2015 om 15:13 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben de klant een email gestuurd.

Team Webcare Action

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM