Klacht: Stationshal gesloten terwijl het vriest.

Saskia van Beek op 30 november 2020 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 30 november 2020
Reactie van het bedrijf:

Goedemorgen Saskia van Beek, Ik kan mij goed voorstellen dat het fijn is om een verwarmde stationshal te wachten op de trein wanneer het koud is. Helaas rijden wij niet meer op de treinlijn Dordrecht-Geldermalsen. Ik adviseer je daarom om...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 30 november 2020

De stationshal van station Gorinchem is in de ochtend gesloten, wat problematisch is nu het vriest en er minder treinen rijden. Dit leidt tot langere wachttijden voor reizigers, terwijl er een verwarmde ruimte beschikbaar is die niet wordt geopend. De klager stelt voor om personeel in te schakelen om de hal toegankelijk te maken, zodat reizigers comfortabel kunnen wachten.

Mijn Klacht:

Sinds de sluiting van de horeca is de stationshal van station Gorinchem in de ochtend gesloten.
Juist op het moment van de ochtendspits als het koud en donker is. Nu het vriest gaan er direct minder treinen, waardoor de mensen langer moeten wachten.
Er staat een mooie, verwarmde ruimte, maar omdat er niemand is om deze open te doen kan er niemand gebruik van maken.

Enorm zonde lijkt mij en het verslechterd het reisgemak enorm.

Er zijn treinpersoneelsleden en andere medewerkers aanwezig, het lijkt mij een goede oplossing om 1 van hen de deuren open te laten zetten vroeg in de ochtend zodat iedereen droog en warm kan wachten wanneer de treinen niet gaan.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden wanneer de stationshal iedere doordeweekse dag vroeg in de ochtend open is zoals voorheen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 30 november 2020 om 11:28 geantwoord

Geboden Oplossing:

Goedemorgen Saskia van Beek,

Ik kan mij goed voorstellen dat het fijn is om een verwarmde stationshal te wachten op de trein wanneer het koud is. Helaas rijden wij niet meer op de treinlijn Dordrecht-Geldermalsen. Ik adviseer je daarom om een bericht te sturen naar Qbuzz. Zij kunnen je hier vast verder mee helpen. Je bereikt Qbuzz via https://www.qbuzz.nl/dmg/service-contact/contact.

Mocht er onverhoopt in de toekomst weer eens iets zijn dan adviseer ik je om contact met ons op te nemen via onze Twitterpagina, Facebookaccount of ons online contactformulier: https://bit.ly/2aSlk6X.

Groet,

Jan
Medewerker Arriva Klantenservice

Alle klachten die gemeld zijn door Saskia van Beek
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten