Klacht: SMS van Health Academy

josinab op 28 september 2018 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 28 september 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Maandagochtend kreeg ik 3 x (direct achter elkaar aan) een sms van 1555 Vodafone. Hierin stond dat ik mij had geabonneerd op Health Academy voor €5,- per week. In mijn geval zou ik dit dus 3 x moeten betalen. Ik heb mij direct afgemeld. Weet geen eens wat Health Academy is, laat staan dat ik mij hiervoor heb aangemeld. Er is keurig €10,- van het totaalbedrag van mijn rekening afgehaald, maar die andere €5,- moet ik wel betalen. Dit ben ik zeker niet van plan.

Gewenste Oplossing:

Als ik die €5,- niet hoef te betalen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vodafone

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vodafone nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie