Klacht: ANWB wilde niet helpen terwijl ik pechhulp heb!!

M.stitou op 09 maart 2018 over ANWB in de categorie Pechhulpdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf ANWB
Categorie Pechhulpdiensten
Status Open
Datum 9 maart 2018

Een klant van ANWB ervoer problemen met pechhulp toen hij met een lekke band aan de kant van de weg stond in Krimpen aan den IJssel. Ondanks dat hij een melding had gemaakt, kreeg hij geen hulp omdat de ANWB aangaf dat hij geen dekking had in die regio. Toen hij later in Capelle aan den IJssel stond, werd hem wederom geen hulp geboden, ondanks zijn uitleg over de situatie.

Mijn Klacht:

Dinsdag ochtend (06-03-2018) stond ik aan de kant van de weg in Krimpen aan den IJssel met een lekkeband, vervolgens heb ik ANWB gebeld om mij te helpen, Er werd mij verteld dat ik overal pechhulp heb, behalve in Krimpen aan den IJssel (woonplaats).
Kort daarna werd ik gesleept naar een garage in Cappele aan den IJssel naar een garage, echter was de garage nog dicht, toen heb ik weer ANWB gebeld of ze mij dan deze keer kunnen helpen omdat ik nu bij Cappele aan den IJssel stond & de garage dicht is (ik kon geen kant op), de dame aan de telefoon zei dat ik geen hulp mag krijgen omdat ik al de melding had gemaakt voor Krimpen aan den ijssel!!
aan de dame heb ik uitgelegd dat ik nu in Cappele aan den IJssel staat, maar helaas werd ik alsnog niet geholpen terwijl ik netjes voor de pechhulp bij de ANWB betaal. Dit vind ik niet kunnen!! betalen voor iets wat je toch niet krijgt!!

De volgende verzekering heb ik bij ANWB: Wegenwacht Europa Instap
Mijn woonplaats is: Krimpen aan den IJssel

Gewenste Oplossing:

De gemaakt kosten aan de derdepartij te vergoeden.
Dit heeft mij €125 gekost om een andere pechhulp organisatie in te schakelen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over ANWB

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over ANWB nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM