Klacht: Topdekmatras

user-1322357 op 19 november 2017 over Marktplaats in de categorie Websites - Advertenties

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 19 november 2017

Een consument heeft op 2 november een topdekmatras besteld via Marktplaats, maar ontving een ander matras dat bovendien kapot is aan de zijnaad. Ondanks herhaaldelijk invullen van contactformulieren en pogingen tot telefonisch contact, heeft de consument geen reactie ontvangen van eCom Supply BV of Marktplaats.

Mijn Klacht:

2 november via demarktplaatsaanbieding een topdekmatras besteld bij eCom Supply BV en ook gelijk betaald.
Ik heb het matras ontvangen maar het is totaal anders als het topdek matras in de advertentie . en hij is ook nog eens kapot aan de zijnaad.
al meerdere keren het contactformulier van zowel marktplaats als van marktplaatsaanbieding ingevuld, nog steeds geen reactie.
Heb ook geprobeerd telefonisch contact te krijgen maar dat is ook niet gelukt mij stond niemand ter woord ,verbinding werd gewoon verbroken .

Gewenste Oplossing:

Ik had graag het orginele topdekmatras wat in de advertentie op de foto staat.
Of het geld terug gestort .

Beoordeling 1/10 star-1 (10)
Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM