Klacht: Slechte service

Srgvis1983 op 16 februari 2016 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 16 februari 2016

Serge Visser ervaart regelmatig storingen met zijn televisie en internet van Ziggo, ondanks het vervangen van kabels en het bestellen van nieuwe ontvangers. Na meerdere telefoongesprekken met de klantenservice, waarbij telkens wordt aangegeven dat de problemen aan de kabels liggen, overweegt hij over te stappen naar KPN en zoekt hij naar een oplossing voor zijn klachten.

Mijn Klacht:

Heb regelmatig storingen met televisie en internet.. Als ik dan bel voor hulp ligt het altijd maar aan n kabeltje.. Tig kabeltjes vervangen.. Nieuwe ontvangers besteld.. Alles gedaan.. Weer storing ineens.. Eerst de e48 tv aan en uitgezet hebben we daar de e52.. Ik dus weer bellen en jahoor ligt weer aan de kabel.. Heb er eigenlijk geen zin meer in.. Maar dit is het laatste wat ik probeer voordat ik overstap naar KPN inclusief m’n 2 bedrijven.. Graag hoor ik een oplossing.. Mvg Serge visser

Gewenste Oplossing:

Als er een monteur kosteloos langskomt( ter vergoeding van alle extra kosten die gemaakt zijn) die alles nakijkt..

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggo

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziggo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie